Ailece Sağlık Sitemize Hoşgeldiniz.. Bugün

Ailece Sağlık güzellik ve Aile Sağlığı sitesi. Ev kazaları, hastalıklar ve önlemler...


çocuk sağlığı, çocuk hastalıkları, bebek bakımı, bebek hastalıkları, hamilelik, doğum, annelik... Çeşitli sağlık konularında detaylı bilgiler, ayrıntılı anlatımlar... Sağlık konusunda ayrıntılı bilgi ve detaylı araştırma anlatımları... Hastaneler, özel hastane tanıtımları, doktor tavsiyeleri...

Ev kazaları ve ilk yardım bilgileri, çocuk hastalıkları, bebek bakımı, güzellik ve zayıflama bilgileri, kolay ve hızlı zayıflatan diyetler ...


Tatil, otomobil ve emlak konularında sağlık bilgileri

Tatil sağlığı ve seyahat esnasında sağlık kuralları, sağlıklı aile otomobili modelleri, sağlıklı araba satın almak için otomobil kredileri, araba sigortası ve ev kredisi bilgileri, tatilde sağlık kuralları, uçak yolculuğu sırasında sağlık için bilgiler, akıllı evler, sağlıklı emlak siteleri, kredi ile sağlıklı ev satın almak, şehirden uzakta konut siteleri ve konforlu daireler sağlık açısından önemi? Kiralık otomobil ile tatil yapmak sağlıklı mı? Otomobil kiralama sırasında sağlık açısından dikkat edilmesi gerekenler, sağlıklı satılık daireler nasıl bulunur? Elektrikli ev eşyaları ve beyaz eşya nasıl seçilir? Aile ve sağlık hakkında herşey - http://www.ailecesaglik.com/ Hastahane, özel klinik ve hastane adresleri telefonları ...

Hastaneler klinikler hastane bölümleri

Aile hekimi, sağlık ocağı, ev kazası, ilk yardım bilgileri...

Şifalı bitkiler ve faydaları, hangi yiyecek neye iyi gelir

Çeşitli hastalıklar hakkında özet bilgiler, kısa anlatımlar, konusunda kısaca bilgi veren yazılar... Sağlık konusunda resimli videolu bilgi ve kısa özet anlatımlı öneriler... Doktor yazıları, doktorum tavsiyeleri, diyetisyen zayıflama ve sağlıklı dengeli beslenme bilgileri... Kişiye özel diyetler ve egzersiz programları ...
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
Ana Sayfa Aile Sağlığı Aile Hekimliği Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek
Sürpriz Link

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek


Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek Aile hekimi değiştirmek, bazı durumlarda gerekli olabilir. Aile hekiminden memnun olmamak, taşınmak gibi nedenlerle aile hekiminizi değiştirmek için...

Evde Konuşarak İngilizce Öğrenmek...
Uykuda Almanca Öğrenmek...

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )

Aile Hekimimi Nasıl Değiştiririm?

Aile hekimi uygulaması yurt çapında yayılmış olmasına karşın, henüz hiçbir aile hekimine kayıtlı olmayan yurttaşların sayısı az değildir. Bu vatandaşların, bir aile hekimi bölgesine kayıt olması için gereken işlemler vardır. Aile hekimi ni değiştirmek isteyenlerin yapacağı işlemler de bundan pek farklı değildir. Aile hekiminizi değiştirmek istiyorsanız, gerekli bilgileri bu sayfada bulacaksınız.

.
Ayrıca, aile hekimi değiştirme gereği, iki durumda ortaya çıkar:
1- İnsanlar aile hekimlerini ya beğenmedikleri için, ya da …
2- Bir taşınma ile farklı bir aile hekiminin bölgesine yerleştikleri için değiştirmek isterler. Her iki durumdaki aile hekimi değiştirme işlemlerini bu yazıda öğrenebilirsiniz.

.

Bir aile hekimine ilk kez kaydolmak veya aile hekimini öğrenmek

Herhangi bir aile hekimliği bölgesine kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için; eğer kayıtlı ise, kayıtlı olduğu aile hekimi hangisidir öğrenmek için, sitemizin ŞU sayfasındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yaptığınız sorgulama sonucu sizin için tanımlanmış bir aile hekiminin var olduğunu görürseniz, sorun yoktur. Ancak ailenize herhangi bir aile hekimi ataması yapılmamışsa, o zaman bir aile hekimine kaydolmak için başvuru yapmalısınız. Aile hekimi atanmamış olan aile reisi, bu durumu bir dilekçe ile düzeltmelidir. Başvuru dilekçesinde tüm aile bireylerinin adı soyadı, tc kimlik numaraları, doğum tarihi ve cinsiyet gibi kimlik bilgileri ayrı ayrı doldurulmalıdır. Bu dilekçeyi size en yakın Aile Sağlığı Merkezinden hazır olarak isteyip, doldurduktan sonra yine aynı yere vermelisiniz. Bu başvuru işleminden birkaç gün sonra, sorgulama ekranında ailenize ait güncellenmiş aile hekimi bilgilerini görebilirsiniz.
.

Aile hekimimden memnun değilim, değiştirmek istiyorum

Aile hekimi uygulaması henüz tam olarak rayına oturmadığı için, yaşanan olumsuzluklar nedeniyle, bazen de kişisel nedenlerle, aile hekiminden memnun olmayanlar, aile hekimini değiştirmek isteyenler, başka bir aile hekimi kapsamına girmek, başka bir aile hekimine geçmek isteyenler olabiliyor. ( http://ailecesaglik.com/?p=1644 )

Şimdi gelelim, “AİLE HEKİMİNİ DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ?” sorusuna…

Evet, aile hekimini değiştirmek mümkündür. Eğer bağlı olduğunuz aile hekiminizden memnun değilseniz, dilekçe ile başvurarak ailenizin hekimini değiştirebilirsiniz. Ancak aile hekiminizi memnuniyetsizlik (herhangi bir nedenle beğenmeme, anlaşamama vb) nedeniyle değiştirebilmek için 3 ay beklemeniz gerekiyor. Çünkü aile hekimini beğenmeme nedeninin oluşması için, belirli bir süre geçmesi gerektiği varsayılıyor. O aile hekimindeki kaydınızın üç aylık süreyi doldurmasından sonra, “aile hekimi değiştirme dilekçesi” vererek, aile hekiminizi değiştirebilirsiniz.
.
doktor bilgi muayene 2 Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek

Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi:

Aile doktoru değiştirme dilekçenizi, (ayın 20’sinden önce) kayıtlı olmak istediğiniz aile hekimine vermelisiniz. Aile hekimi değişiklik talebi dilekçesini sizin yazmanız gerekmiyor. Çünkü bu dilekçe, doldurulması gereken bir form şeklinde hazır olarak bulunuyor. Peki, bu aile hekimi değiştirme dilekçesi nereden bulunur? Aile hekimi değiştirme dilekçesi, Aile Sağlığı Merkezlerinde, yani aile hekimliklerinde hazır olarak bulunur. Kaydolmak istediğiniz aile hekimine gidip, bu dilekçe formunu isteyebilirsiniz. Dilekçedeki gerekli bilgileri doldurup, yine aynı (kaydolmak istediğiniz) aile hekimine teslim etmelisiniz. Demek ki, aile hekimini değiştirme işlemi sırasında, memnun olmadığınız aile hekimi ile muhatap olarak yapacağınız bir işlem yok.

Dolduracağınız değişiklik dilekçesi, Aile Hekimlerince 3 nüsha olarak düzenlenip, bir nüshası Toplum Sağlığı Merkezine gönderilir, bir nüshası ilgili kişiye verilir, üçüncü nüshası ise aile hekiminde kalır.

Toplum Sağlığı Merkezleri, aile hekimlerinden gelen ve her ayın 20’sine kadar kendilerine ulaşan bu dilekçeleri AHBS (Aile Hekimi Bilgi Sistemi) programına girer ve sonra “hekim değiştirme talep formunu” doldurup, sorumlu hekimin onayı ile en geç aynı ayın 25’inde İl Sağlık Müdürlüğü’ne ulaştırır. Yapılan değişiklik, kaydından silinen aile hekimlerine, her ayın ilk haftası içinde, ilgili Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yazıyla bildirilir.

Sonuç olarak, dilekçenin verildiği ayı izleyen ay başında, sizin istediğiniz aile hekimi bölgesine kaydınız yapılmış olacaktır. Ancak, ayın 19-20’sinden sonra gelen dilekçeler biriktirilip, değişim işlemi sonraki ay içerisinde yapılır. ( http://ailecesaglik.com/?p=1644 )
.

Taşındım, adresim değişti, buradaki aile hekimine geçmek istiyorum

Taşınarak evinizi değiştirmiş olmak ve önceki aile hekiminizin sorumluluk bölgesi dışında bir yere taşınmış olmak da aile hekimini değiştirmek için geçerli bir nedendir.

Yaşadığınız yerleşim yerini değiştirme gerekçesi ile yapılan değişiklik isteklerinde, yukarıda anlatılan “memnuniyetsizlik” nedeniyle yapılan değişiklik işlemleri aynen geçerlidir. Yalnızca bir fark vardır; o da taşınma nedeniyle yapılan değişiklik isteklerinde üç aylık bekleme süresinin olmayışıdır. Taşınma durumunda, üç ay beklemeniz gerekmeden, aile hekimi değiştirme dilekçesi (formu) vererek aile hekimi bölgenizi değiştirebilirsiniz. ( http://ailecesaglik.com/?p=1644 )

—-

Eğer bu yazıda sorunuzun cevabını bulduysanız,
(ve teşekkür etme seviyesine sahip bir insansanız)
bir beğen tıklaması yapınız:

.

Son Gelen Aramalar:

Sosyal Medya
Paylaş
Kısaltılmış paylaşım linki: Tıklayıp, Ctrl+C ile kopyalayın.
Benzer Yazılar
Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değiştirmek

Aile Hekimimi Nasıl Değiştiririm? Aile hekimi uygulaması yurt çapında yayılmış olmasına karşın, […]


Aile Hekimi -- 23.05.2013 -- 21:45

 

Ben bir aile hekimi olarak çalışıyorum. Bazen aile hekimi nasıl değiştirilir sorunuyla biz de karşılaşıyoruz. Adres değiştirdiği için veya “yıldızı barışmadığı” için aile hekimini değiştirmek isteyenler, internette bu konuda bilgi bulamamaktan yakınıyor. Gerçekten de bu siteden önce 3 sitede bu konudaki yazıları inceledim, lafı eveleyip geveleyip, açık bir bilgi verememişler. Bu sitede aile hekimi değiştirme hakkında yeterli ve açık bilgi verilmiş. Site adminlerine teşekkür ederim.


Fulya -- 21.04.2014 -- 7:20

 

Aile doktoru değiştirmenin zor olduğunu duymuştum. Başka bir siteye taşınacağımız için, bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünüyordum. Meğer çok kolaymış. Size bilgi için teşekkür ederim. _


Ceyda -- 07.01.2014 -- 4:03

 

Aile doktoru değiştirmek için ne yapılması gerekir, aile doktoru değiştirme dilekçesi nasıl yazılır, aile doktorumdan memnun değilim nasıl değiştiririm, aile doktoru nasıl değiştirilir gibi konularda yazılarla daha önce de karşılaştım, ama (kusura bakmasınlar) pek birşey anlamadım. Bu sitedeki aile doktoru değiştirme hakkında yazılar sayesinde, bu konunun neredeyse uzmanı oldum. :)

Ben de daha önceki mahallemizde aile doktorumuzdan pek memnun değildim, ama nasıl değiştirilir bilmediğim için pek uğraşmadım. Aile doktoru değiştirmenin bu kadar kolay olduğunu da bilmiyordum. 3 ay önce eşimin tayini sebebiyle evimizi taşıdık. Taşınma nedeniyle, memnun olmadığım aile hekiminin bölgesinden de çıkmış olduk. İşte o zaman bu konuyla ilgilenmeye başladım. Taşınma nedeniyle aile hekimi değiştirme konusunda bilgi edinmeye çalıştım. Karmakarışık birkaç yazıdan sonra, nihayet bu siteyi buldum. Hemen aile doktoru değiştirme dilekçesi verdim. Bu ay başında aile doktorumuz değişti, yeni aile doktorumuza kaydolduk. Aile doktoru değiştirme konusundaki bilgiler için teşekkür ederim. _


Aile Hekimi Değiştirmek -- 07.01.2014 -- 15:20

 

Aile hekimi nasıl değiştirilir konusunda verdiğiniz açık ve anlaşılır bilgiler için teşekkür ederim. Aile hekimi değiştirme hakkında okuduğum belki sekizinci-dokuzuncu yazıydı, sonunda düzgünce anlatan bir site bulduğum için sevindim. Aile hekimi değiştirme dilekçesini nereden bulacağımı, nereye vereceğimi, bir türlü öğrenememiştim. Sağolun. _


Aile Hekimi Değiştirme Yazısı -- 08.01.2014 -- 14:27

 

Merhaba.
Aile hekimi değiştirmek konusundaki bu yazınızı kendi sitemizde, aile hekimi nasıl değiştirilir başlığı ile kullanmak istiyoruz. Tabii, eğer izin verirseniz… Sitemizde “aile hekimi değiştirme dilekçesi nasıl yazılır” başlıklı bir yazıdan başka, aile hekimi değişikliği ile ilgili bir yazı olmadığı için, bu yazıyı kullanmamıza izin vermenizi rica ediyorum. Tabii ki yazıyı birebir aynen kullanmayız, cümle yapılarında değişiklikler yaparak yayınlarız. Şimdiden teşekkürler. _


Ailece Sağlık -- 08.01.2014 -- 23:01

 

“Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir” başlıklı bu yazıyı, kaynak belirtmek ve buradaki orijinal yazıya aktif link vermek koşuluyla, tabii ki kullanabilirsiniz.


Yusuf -- 09.01.2014 -- 16:38

 

Aile hekimi değiştirme işlemimizin tamamlandığını biraz önce haber aldım, size teşekkür etmek için yazıyorum. Geçen ay bu yazıyı okumadan önce, memnun olmadığım aile doktorumuzu nasıl değiştireceğimi kara kara düşünüyordum, sonra bu yazıyı buldum. Buradan öğrendiklerimle, aile hekimi değiştirme dilekçesi doldurup verdim. Tam da söylediğiniz gibi, sonraki ayın ilk haftası içinde aile hekimim değişti, sonucu bugün öğrendim. Sağolun, varolun. _


Ayşegül -- 13.01.2014 -- 14:53

 

Aile hekimi değiştirme konusu hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkür etmek istedim. Tamamen özel sebeplerle, aile hekimine gidemez olmuştuk. Aile hekimi değiştirmenin mümkün olduğunu da bilmiyordum. İnternette öylesine bir arama yapınca, yazınıza ulaştım ve okudum. Hemen anlattığınız şekilde aile hekimi değişikliği başvurusu yaptım. Geçen hafta aile hekimimiz değişti, yakınlardaki başka bir aile hekimine kaydolduk. Teşekkürler. _


Zerrin C. -- 13.01.2014 -- 18:07

 

Aile doktoru değiştirme konulu yazılarınız için teşekkür ederim. Ben de böyle birşey mümkün müdür diye merak ediyordum. Bizim aile hekimimiz, kuş bakışı bakıldığında evimize çok yakın görünüyor, ama sitemizin giriş kapısı ters tarafta olduğu için, oldukça uzun bir yol katetmek gerekiyor. Oysa site giriş kapısının karşısındaki aile hekimine kaydolmamız daha mantıklı. Yarın gidip aile hekimi değiştirme dilekçesi vereceğim. _


Aile Hekimi Değiştirme -- 20.01.2014 -- 15:17

 

Oh be dünya varmış! :)
Aile hekimi nasıl değiştirilir konusundan önce, ben aile hekimi değiştirme işleminin yapılabildiğini bile bilmiyordum. Nasıl bunalmıştım, anlatamam. Bu sitedeki aydınlatıcı bilgiler sayesinde öğrendim, hemen aile hekimi değiştirme dilekçesi doldurdum. Bugün ilk defa yeni aile hekimimize gittim, çok memnunum. Size teşekkür ederim._


Aile Hekimi Değiştirme Dilekçesi -- 24.01.2014 -- 12:15

 

Ben aile hekimi değiştirmek istediğimi belirten bir dilekçe yazdım, sonra da bunu nereye vereceğimi öğrenmek için interneti karıştırmaya başladım. Sizin sitenize gelince olayı kavradım. Meğer aile hekimi değiştirme dilekçesi yazmak için boşuna uğraşmışım. Şimdi, aile hekimi değiştirme formu doldurmaya gidiyorum. :) _


Turan -- 14.02.2014 -- 11:07

 

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir konusundaki bu yazınız, tam zamanında karşıma çıktı. Aile hekimimi değiştirmek istiyordum ama beğenmediğim için aile hekimi değiştirebileceğimi bilmiyordum. Sadece taşınma sebebiyle değiştirmenin mümkün olduğunu bir yerden duymuştum, bu sebeple evimi taşımayı ciddi olarak düşünmeye başladığım sırada, bu yazınıza rastladım ve aile hekimi değiştirmek için taşınmak gerekmediğini öğrendim. Ne diyeyim, çok sağolun. _


Ahmet -- 21.04.2014 -- 16:58

 

Aile doktorumu değiştireyim dedim, burda yazan neyse onu yaptım, doktorum olmasını istediğim kişiye gittim dedim değiştirmek istediğimi, ama bana aynı binada olduğumuz için birbirimizin hastalarını almıyoruz dedi. Ne yapıcam ya ben, aile doktorumdan inanılmaz derecede nefret ediyorum.


Ailece Sağlık -- 21.04.2014 -- 19:16

 

Ahmet Bey, ne yazık ki hekimlik işini esnaf kafasıyla yapan ve sözde centilmenlik anlaşması yapmış olan birilerine denk gelmişsiniz. Gerçek hekim, hastaları “müşteri” olarak görmez ve böyle tavırlara da girmez. Bu durumda size düşen iş, bu ikisi dışında, size en yakın olan 3. aile hekimini bulmak.


ozlem2 -- 15.05.2014 -- 12:46

 

Bağlı olduğum Sağlık Ocağındaki doktorlar, birbirlerinin hastalarını almama kararı almışlar ve hiçbir hekim dilekçemi kabul etmiyor. Bana en yakın sağlık ocağı da o. Ne yapmam gerekiyor bu durumda?


Ailece Sağlık -- 15.05.2014 -- 16:14

 

Özlem Hanım, doktorlar esnaf zihniyetiyle hareket edip, birbirinin “müşterisini” kapmaya çalışamayacakları gibi, birbirinin müşterisini almama anlaşması da yapamaz. İsterseniz, bu durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyet edebilirsiniz. Böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum, derseniz; size en yakın nokta olmasına bakmadan, bağlı olmak istediğiniz başka bir aile sağlığı merkezine, nispeten yakın bir aile hekimine, aynı şekilde kayıt olabilirsiniz.


UĞUR ARSLAN -- 01.08.2014 -- 22:23

 

Aile hekimi değiştirmeyi istiyorum. Cep 0538… …


CEMAL UZUN -- 30.09.2014 -- 17:50

 

bulunduğum yere uzak oldoğundan aile hekimni değiştirmek istiyorum.
Bumerang - Yazarkafe

Son Eklenenler


En Çok Okunanlar


Son Yorumlar


Kategori: Genel


Bumerang - Yazarkafe
Mevlana iki Deneme iki

Kolay Lezzetler'den:

Yalancı Baklava Tatlısı
Yalancı Baklava Tatlısı İçin Malzemeler: 1/2 su bardağı sıvıyağ 1/2 su bardağı ılık su 1/2 paket ter...

Osmanlı Şerbeti
Osmanlı şerbeti Demirhindi Şerbeti diye de bilinir. Osmanlı Sarayı’nda Hint hurması ile yapıla...

Çıtır Börek Tarifi
Çıtır Börek Tarifi (Kıymalı – Ispanaklı) Çıtır Börek Yufka Harcı: 1 su bardağı zeytin yağı 1 y...

Çiğ Köfte Yapmanın Püf Noktaları
Çiğ Köfte Yapmanın Püf Noktaları Şanlıurfalı çiğ köfte uzmanları, 8 kişilik çiğ köfteye; – 4 s...

Fırında Taze Soğanlı Makarna
Fırında Taze Soğanlı Makarna İçin Malzemeler:(3 kişilik) 1/2 paket fırın makarna 100 gram beyaz peyn...


.

.

.

.


Alexa