■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Düşme ve Çarpmalara Karşı Önlemler ve İlkyardım

Yazının Tam Başlığı: Düşme ve Çarpmalara Karşı Önlemler ve İlkyardım

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Düşme ve Çarpmalara Karşı Önlemler ve İlkyardım - -


4 Yorum

 1. Serpil Kt.

  15 Aralık 2013 at 02:17

  Yürümeye yeni başlayan bebeğim başını pencere kanadına çarpıp düştüğünde çok panik yapmıştım. Hemen bu yazınızı okuyup alnına soğuk suyla ıslattığım bezi koydum. Bez ısındıkça 3-4 defa değiştirdim. Aslında bebeğim yarım dakika kadar ağlayıp sızladıktan sonra sustu ve oyununa devam etti ama benim sakinleşmem daha uzun sürdü. Şimdi çocuğumun başını çarptığı o pencereyi açmıyoruz, yine kafasını bir yere çarparsa veya düşme yaşarsa ne yapacağımızı artık biliyoruz.

 2. Fatma G.

  14 Şubat 2014 at 14:11

  Çocukların ve yaşlıların düşme ve çarpma kazaları, evde en çok yaşanan ev kazaları galiba. Küçük çocukların oraya buraya başını çarpması, annelere panik yaşatan olaylar. Yazınızda çok güzel anlattığınız gibi, bu düşme ve çarpma şeklindeki ev kazalarına karşı alınacak çeşitli önlemler var. Bizim evde küçük kızımın ilk kazalarından sonra hemen, burada tavsiye edilen bebek güvenlik setlerinden aldık. Ondan sonra rahat ettik. Kızım, elini kapıya sıkıştırmak, dolap kapağına veya çekmeceye sıkıştırmak gibi kazalar yaşamadı. Başını masaya çarptığında uf deyip güldü, çünkü masa kenarlarında silikon tamponlar vardı. Bütün annelere bu ürünlerden kullanmalarını tavsiye ederim. _

 3. anonim

  23 Ağustos 2014 at 11:43

  1.5 yaşındaki bebeğim alnını koltuğun köşesine çarptı ve hemen şişti kızardı. Vurduğu sırada ağladı, ama sonra ağlamadı. Herhangi kusma vb. şeyler de olmadı. Bir şey olur mu? Şimdi şiş ve biraz kızarıklık var, şişliği nasıl geçer ve birşey olur mu lütfen cevaplayın.

  • Ailece Sağlık

   23 Ağustos 2014 at 11:58

   Belirttiğiniz duruma göre, tehlikeli bir şey yok. Yazıda söz edilen dalgınlık durumu vb belirtiler de yoksa, endişelenmeyin, sadece bir süre gözlemleyin. En başta, şişmeyi önlemek için soğuk suyla ıslatılmış bez konabilirdi (bazen hamur, patates vb koyarlar, aslında soğukluğu sayesinde işe yarar), şişlik oluştuktan sonra kendiliğinden inmesini beklemekten başka yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yapınız

sitemap -- sitemap

banner