■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Düşme, Yaşlılarda Düşme Olayları

Yazının Tam Başlığı: Düşme, Yaşlılarda Düşme Olayları

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Düşme, Yaşlılarda Düşme Olayları - -


3 Yorum

 1. Düşme hakkında bir tavsiye

  30 Ocak 2014 at 11:01

  Merhaba. Yaşlılarda düşme olayları hakkında yazınızı çok beğendim. Yaşlılarda düşme yazınızla çok önemli bir konuya parmak basmışsınız. Yıllar önce ben de yaşlı babamın evin içinde sıkça düşme kazaları yaşaması karşısında, ne yapacağımı bilememiştim. Sonra, bir internet sitesinde gördüğüm “tutunma kolları” dikkatimi çekti. Aslında banyoda kayıp düşme kazalarını önlemek için yapılan bu tutunma aparatlarının çeşitleri var. Vantuzlu veya duvara vidalanan tipler, yerine göre kullanılabilir. Ben evin içinde babamın dolaştığı her yere bunlardan taktım. Babamın yatak odasında, mutfakta, koridorda, tuvalet ve banyoda bu tutunma kollarının uygun modellerini kullandım. Düşme kazalarını önlemede çok işe yaradı, herkese tavsiye ederim. İnternette kolayca bulunabilir.

 2. Süleyman S.

  19 Nisan 2014 at 03:05

  Yaşlılarda düşme olaylarının çok önemli olduğunu biliyorum. Babam evin içinde sık sık düşerdi ve neden düştüğünü anlamadığını söylerdi. Tahminim, bir anlık kas boşalması, denge bozulması, tansiyon vb sebebiyle oluyor. Evin içinde düşüp başını bir yere çarptığı için şu anda komada olan Kenan Işık’a da acil şifalar diliyorum. _

 3. Cengo

  09 Ağustos 2014 at 00:45

  Yaşlılarda düşme olayları, gerçekten de çok önemli bir sağlık sorunu. Bunu evde yaşlı bir aile bireyi bulunan herkes bilir sanırım. Çocuklar hergün düşer kalkar, birşey olmaz, ama büyük insanın düşmesi çok kötü oluyor. Hele bir de yaşlı ve kemikleri zayıflamış bir yetişkinin düşmesi, çok tehlikeli.

  Biz evde, buradaki bir yorumcunun söz ettiği yöntemi uyguladık. Tutunacak bir yer olmayan yerlerde, duvarlara tutamaçlar vidaladık. Bunu yapamadığımız yerlere (salonun ortası gibi) sandalyeler koyduk. Kayınpederim evde dolaşırken bunlara tutunarak yürüdüğü için, düşme olayları sona erdi. Yaşlıların düşme sorunu için birşeyler yapmak, onlara karşı görevlerimizden biri, lütfen ihmal etmeyelim. _

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Yapınız

sitemap -- sitemap

banner