Ailece Sağlık Sitemize Hoşgeldiniz.. Bugün

Ailece Sağlık güzellik ve Aile Sağlığı sitesi. Ev kazaları, hastalıklar ve önlemler...

Ev kazaları ve ilk yardım bilgileri, çocuk hastalıkları, bebek bakımı, güzellik ve zayıflama bilgileri, kolay ve hızlı zayıflatan diyetler ...
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
Ailece Sağlık Güzellik ve Bakım Yüz, Vücut ve Cilt Bakımı Doğal Bir Cilt Sıkılaştırıcı
Sürpriz Link

Doğal Bir Cilt Sıkılaştırıcı


Doğal Bir Cilt Sıkılaştırıcı Doğal cilt sıkılaştırıcıyı düzenli olarak kullandığınızda, cildinizde gözle görülür derecede bir iyileşmenin olduğunu göreceksiniz.

En güzel yemek tarifleri burada...
Kolay kek tarifleri sitesi...

(1.642 oy, 5 üzerinden: 5,00. Yazıya oy verin. )

Şişme ve sarkmalar için cilt sıkılaştırıcı …

Cilt sıkılaştırıcı, bazı durumlarda gerekli bir uygulamadır. Yanlış beslenme alışkanlıkları ve fazla kilolar nedeniyle cilt ödem toplayabilir, bozulabilir, yağlanabilir, şişebilir ve sarkabilir. Özellikle diyetlerle uygulanan kilo kayıpları ertesinde, sağlıksız şekilde hızlı zayıflamalardan sonra, deride oluşan sarkmalar, çatlaklar veya şişmeler, oldukça üzücü durumlar yaşatabilir. Bu sorunların giderilmesi için doğanın sunduklarından yararlanabilirsiniz.

Hazır olanlarını tercih edin

Bu amaçla hazırlanmış cilt sıkılaştırıcı doğal karışımları kolayca bulup satın alabilirsiniz. Evde kendi yapacağınız doğal cilt sıkılaştırıcı karışımlar, oranların doğru ayarlanamaması, steril ortamda hazırlanmaması, karışıma konacak bazı doğal ürünlerin bulunamayıp, karışımın eksik veya yanlış olması gibi sakıncalar taşır. Kendi yapacağınız cilt sıkılaştırıcı karışımların oranlarını doğru yapamayacak olmanız veya gerekli maddeleri eksik koymanız yüzünden, yarardan çok zarar verebilir. Ayrıca, bu tür ürünlerin evde yapılmaya çalışılması için genellikle öne sürülen “daha ucuza maletme” gerekçesi de, doğru bir varsayım değildir. Genellikle, yararının daha az olmasına ve riskli bir girişim olmasına karşın, hesapladığınızda, hazır satılandan daha pahalıya  malolduğunu görürsünüz. Bu nedenle, bir fikir olması için, evde yapılabilecek karışımlar hakkında bilgi vermekle birlikte, bu cilt sıkılaştırıcı karışımların ve diğer ürünlerin, eksiksiz olarak ve bilimsel şekilde yapılmış olanlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu önemli hatırlatmadan sonra, gelelim evde yapabileceğiniz bir cilt sıkılaştırıcı tarifine…

Doğal cilt sıkılaştırıcı için gerekli malzeme:

5 tane limonun suyu
Bir şişe gliserin
Yarım kg kırmızı acı biber
Bir şişe biberiye yağı

Biberiye yağını ve gliserini aktarda hazır olarak bulabilirsiniz. Diğer malzeme olan limon ve kırmızı acı biber ise kolayca bulunabilen malzemedir.

Doğal Sıkılaştırıcı Karışımın Hazırlanması:

Gerekli bütün malzeme hazır edildikten sonra, önce kırmızı acı biberler haşlanır. Cilt sıkılaştırıcı yapmak üzere haşlanan biberler, limon suyunda ezilir. Bir şişe gliserin ve bir şişe biberiye yağı da eklenerek, hepsi birden blender ile karıştırılır. Karışımın hazırlanması bitmiştir, ama henüz kullanılacak durumda değildir. Elde edilen bu karışımın en az üç gün, serin bir yerde, ışık almadan bekletilmesi gerekiyor. Bu amaçla, cilt sıkılaştırıcı karışımı koyduğunuz şişeyi veya kavanozu, alüminyum folyo ile sarıp, buzdolabında bekletebilirsiniz.

Doğal Cilt Sıkılaştırıcının Kullanımı:

Evde hazırladığınız bu doğal cilt sıkılaştırıcı karışımı, her gün düzenli olarak kullanmalısınız. Eğer mümkünse karışımı cildinize sürdükten sonra, o halinizle güneşlenin veya egzersiz yapın. Karışımın cildinizde bir saat kalması gerekir. Bir saatlik sürenin sonunda cildinizi ılık suyla yıkayın.

Bu doğal cilt sıkılaştırıcı düzenli olarak kullanıldığınızda, cildinizde gözle görülür derecede bir iyileşmenin olduğunu; şişliklerin azaldığını, cildin sıkılaştığını ve yenilendiğini göreceksiniz.

cilt sıkılaştırıcı

Bu doğal cilt sıkılaştırıcı tarifini mutlaka deneyin, işe yarıyor

Son Gelen Aramalar:

Sosyal Medya
Paylaş
Kısaltılmış paylaşım linki: Tıklayıp, Ctrl+C ile kopyalayın.

.
Bumerang - Yazarkafe

Son Eklenenler


En Çok Okunanlar


Son Yorumlar


Kategori: Genel


Bumerang - Yazarkafe
Sitedeki 52 kategori içinde, toplam 807 yazı, bu yazılara ait 2913 etiket ve 318 yorum ile 6 özel sayfa bulunmaktadır.

Kolay Lezzetler'den:

Portakallı Kereviz Dolması
Zeytinyağlı sebze yemekleri içinde en lezzetli tariflerden biri portakallı kereviz dolması tarifi. A...

Lahana Sarması Tarifi
Lahana sarması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta lahana yapraklarının çok fazla haşla...

Kırmızı Biberli Kabak Graten
Kırmızı Biberli Kabak Graten Malzemeleri : 2 tane dolmalık kırmızı biber 2 tane kabak 3 yemek kaşığı...

Etli Pazı Borani Tarifi
Etli pazı borani Şanlıurfa yöresine ait çok özel bir yemek olarak ün yapmıştır. Öyle ki; etli pazı b...

Pırasa Dolması Tarifi
Pırasa dolması hazırlamak sanıldığı kadar zor değil. Dikkat edilmesi gereken püf noktası pırasa dolm...


.

.

.

.


Alexa