■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Aile Hekimi Bulmak, Aile Hekimim Kim?

Yazının Tam Başlığı: Aile Hekimi Bulmak, Aile Hekimim Kim?
aile hekimi bul, aile hekimim kim ailesagligi.com

Aile Hekimi Bulmak

Aile hekimi uygulaması, artık yurdun tamamına yakın yerde hayata geçmiş durumda. Hastane ve kliniklerdeki yığılmanın önlenmesine de yarayan aile hekimi uygulaması; aynı zamanda aile bireylerini yakından tanıyan, onun evine yakın noktada bulunan bir hekimin, ona daha iyi sağlık hizmeti verebilmesini de sağlıyor.

Sorumluluk alanındaki ailelerin her bireyinin sağlık sorunlarını bilen ve izleyen aile hekimi, hem onların hastalıklarını ve diğer sağlık sorunlarını daha iyi izleyebiliyor; hem gerektiğinde sağlık danışmanlığı yapabiliyor; hem de gerekli sağlık eğitimini vererek, hastalıkların oluşmadan önlenmesini, yâni koruyucu sağlık hizmetini verebiliyor.

Aile hekimi uygulaması, şu anda birinci basamak sağlık hizmetlerini tek başına veren bir doktora, aşırı görev yüklemeye neden olsa da; zamanla her aile hekimliği noktasındaki doktor sayısının arttırılması ile, birinci basamak sağlık hizmetlerinin gerçekten eksiksiz olarak verilmesi mümkün olacaktır. Şimdiki durumda, aile hekimi uygulamasının, çok fazla sayıda olan birinci basamak sağlık hizmetlerini eksiksiz verebilmesi mümkün değildir. Ağır görev yükü altında kalan aile hekimi, bu görevlerin hepsini gerçekleştiremez. Bu durumun iyileştirilmesi, birinci basamak sağlık hizmetlerinin önemi derecesinde hızlandırılmalıdır.

Aile hekimini bulmak için…

Vatandaşlar açısından bakıldığında ise, aile hekimi uygulamasının rayına oturup düzene girmesi için henüz zamana ihtiyaç vardır. Hâlâ birçok vatandaş, kendi ikâmet bölgesinde, hangi aile hekiminde kayıtlı olduğunu bilmemekte, “aile hekimim kim?” arayışları içinde aile hekimini bulmak için çabalamaktadır.

Sağlık Bakanlığı, her vatandaşın kendi ikâmet bölgesindeki aile hekimi ne ulaşmasını, kayıtlı olduğu aile hekimi ni bulması için, sitesinde özel bir sayfa hazırlamıştır. Ayrıca, bu konuda kötü niyetli yanlış yönlendirmelerin önlenmesi için, kendi sitesindeki bu sayfa dışında, aile hekimi bulma uygulamalarını da “yasa-dışı” ilân etmiştir. Bu nedenle, biz de kendi sitemizde bu amaçla özel bir uygulama hazırlamak yerine, Bakanlığın söz konusu aile hekimi bulma sayfasının bağlantısını paylaşıyoruz.

aile hekimi Aşağıdaki “Aile Hekimini Bul” linkine tıklayarak, Sağlık Bakanlığı sitesindeki “aile hekimi bul” sayfasına ulaşıp; kimlik numaranızı yazarak, adresinize en yakın aile hekimi hakkındaki bilgileri elde edebilirsiniz:

Aile Hekimini Bul


NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, aile hekimim kim, aile doktorum kim, aile hekimi bul, aile hekimi kim, aile hekimim, doktorum kim, aile hekimi bulma, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Aile Hekimi Bulmak, Aile Hekimim Kim? - -


4 Yorum

 1. Aile Hekimim Kim

  26 Ocak 2014 at 09:00

  Ben de aile hekimim kim bilmediğim için, komşulardan yardım almaya çalışıyordum. Sonra sitenizi buldum, kayıtlı olduğum aile hekimi bul mak için çok işime yaradı.

 2. Aile Hekimi, Ankara

  16 Şubat 2014 at 16:46

  Aile Hekimi Bulmak, Aile Hekimim Kim? başlıklı yazınızı okudum, çok beğendim. Aile hekimi uygulamasını eleştirenler dışında, sizin gibi destekleyenlerin ve halkı bu konuda bilinçlendirmeye çalışanların olduğunu görmek çok güzel. Bir aile hekimi olarak, Aile Hekimi konulu bu yazınızı okuduktan sonra, bir teşekkür etmeden çıkmak istemedim. Sağolun. _

 3. Hayriye 06

  05 Nisan 2014 at 16:12

  Aile doktorum kim, aile doktoru değiştirme dilekçesi diye aradım, anlaşılmaz yazılardan sonra, nihayet burayı buldum, olayı çözdüm. 🙂 Teşekkürler. _

 4. Salih

  19 Haziran 2014 at 14:56

  Aile Hekimi Değiştirme Talep Dilekçesi, bizim yazacağımız bir dilekçe değilmiş, boş olarak alıp dolduracağımız bir form şeklindeymiş. Bunu sizin sitenizdeki bir yazınızdan öğrendim. Şimdi şunu merak ediyorum: Aile hekimi değiştirme dilekçe formunda acaba neler, hangi sorular soruluyor… Çalışmadığımız yerden, kazık sorular yoktur umarım. :) __

sitemap -- sitemap

banner