■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çekicilik Parfümü Yılın Olayı Oldu

Yazının Tam Başlığı: Çekicilik Parfümü Yılın Olayı Oldu
Çekicilik Parfümü, Sahte Feromonlu Parfümler

Çekicilik Parfümü Tartışması bitmedi

Çekicilik parfümü olarak tanınan Feromonlu Erkek Parfümü ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. 2013 yılının ortalarında Amerika’da başlayan tartışma, parfümün diğer ülkelerde satılmaya başlanmasıyla, bütün dünyaya yayıldı.

2014 yılının başlarında Türkiye’ye de Amerika’dan getirildiği iddia edilen, 20 – 25 çeşit benzer isim altında, her biri farklı şişe ve ambalaja sahip taklit çekicilik parfümü çeşitleri, aynı tartışmayı ülkemizde de başlatmış oldu.
.

Çekicilik Parfümü Hakkında Tartışılan Ne?

Bilindiği gibi, cinsel çekiciliğin çeşitli yönleri var. Görsel olarak çekici görünmenin etkisi büyük olduğu gibi, asıl önemli olan etkenlerin gözle görülmeyen etkenler olduğu eskiden beri biliniyor. Bunlardan en önemlisi de tabii ki “koku” faktörü.

Kadınları etkileyen doğal “erkek kokusu”nda, erkek vücudunun yaydığı “feromon” maddesinin çekiciliği sağladığı, bilimsel olarak ortaya konduktan sonra, parfümeri sektörü bu bilgiden yararlanarak, içinde feromon bulunan parfüm üretmek için denemelere başlamıştı. İşte bu çalışmaların sonucu, geçtiğimiz yıl Amerika’da “feromon içeren parfüm” ilânlarıyla piyasaya çıktı.

Çekicilik parfümü satışa sunulduğunda, başlangıçta bu parfümün gerçekten çekicilik sağlayacağına inananlar pek az sayıdaydı. Zamanla, çekicilik parfümü kullananlar çoğalıp, etkilerinin gerçek olduğuna “inanan”lar artınca, bir “etik” tartışması başladı.

Oysa, Türkiye gibi ülkelerdeki taklitleri bırakın, Amerika ve Almanya’daki “orijinal” afrodizyak parfümün bile etkili olduğu kuşkulu: [ Video ] [ Video ]

Çoğu kadınlardan oluşan (erkekler de var) bir kesim, kadınların bu şekilde etkilenerek elde edilmesini etik bulmadığını belirterek, karşı çıktı. “Kadınların iradesini serbestçe kullanmasını engelliyor, irade dışı olarak, bu parfümü kullanan erkeğe yönelmesini sağlıyor” diyerek, bu parfümün yasaklanmasını isteyenler, Amerika’dan sonra diğer ülkelerde de seslerini yükseltmeye başladılar.

Bu gerekçeyle çekicilik parfümü satışının yasaklanmasını isteyenlerin karşısında, bu isteği saçma bulan bir kesim var. Onlar da, kadınların aynı amaçla çeşitli parfümleri yüzyıllardır kullandığını söyleyerek çekicilik parfümünü savunuyorlar.

Çekicilik parfümü satışının yasaklanmasına karşı çıkan kesimin en önemli argümanı, erkek vücudunun zaten ürettiği feromon maddesinin, bu parfümle belirgin hale getirildiği, bunun etik dışı bir durum olmadığı…

Tartışmanın Türkiye’deki ayağında yaşananlar ise tam evlere şenlik… Çekicilik parfümü savunusu, ilginç bir espriyle yapılıyor: “Biz kadınları ilâçlı gazozla uyutup tecavüz etmiyoruz; sadece vücudumuzun zaten yaydığı erkek kokusunu biraz belirginleştirip, onların kendiliğinden gelmesini sağlıyoruz”…

Bundan daha komik olan ise, Türkiye’de bu şekilde savunulan sözde feromonlu parfümlerin, ucuz kolonyalardan ibaret olması…
.

Çekicilik Parfümü Yasaklanır mı?

Amerika’daki üretici firmanın yetkilileri, parfümün yasaklanması tehlikesi karşısında ilginç bir taktik geliştirip, “bu parfümün etkisini çok abartmamak lâzım, aslında erkeğe sadece ilâve bir özgüven vererek, kadınlara yaklaşmasında daha başarılı olmasını sağlıyor” gibi sözler söylemeye başladılar. Hukukçular ve çeşitli uzmanlar ise, kişilerin özgür iradelerini hile yoluyla etkilemenin suç olduğunu, ancak çekicilik parfümünün aslında kadınların da işini kolaylaştırdığını dile getiriyorlar.

Çekicilik Parfümü yasaklanır mı?
Gerçek feromon içeren parfümün satıldığı ülkelerde yasaklama olur mu, olmaz mı, şimdiden söylemek güç. Ancak, Türkiye gibi sahte ürün cenneti ülkelerde, sahte parfümlerin yasaklanması ihtimali çok düşük. Çünkü sıra sahte parfümlere gelinceye kadar, sırada insan sağlığı için çok daha önemli olan sahte domateslerin, sahte peynirlerin, sahte zeytinlerin, balların, ilâçların vs vs yasaklanması var.

.

Çekicilik parfümü ile İlgili Aramalar

çekicilik parfümü nedir, afrodizyak parfüm, cinsel etkisi olan kokular, kadınları baştan çıkaran parfüm, çekicilik parfümü gerçekten etkili mi, sahte parfüm…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, kadınları etkileyen parfüm gerçek mi language:tr, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çekicilik Parfümü Yılın Olayı Oldu - -


sitemap -- sitemap

banner