Akrep Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl yapılır? – Video

Akrep sokması durumunda ilk yardım

Akrep Sokması Durumunda İlk Yardım

Akrep sokması durumu, genellikle kırsal kesimde yaşanan bir olay olarak bilinmesine rağmen, nerde ne zaman başımıza geleceği hiç de belli olmaz.

Kent yaşamında akrebin nasıl birşey olduğunu bile bilmeyen biri, gittiği tatil yerinde akrep sokması olayı yaşayabilir.

Veya şehirlerarası yollarda, molalarda, hiç bilmediğiniz bu durumu yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle, akrep sokması durumunda yapılacak ilk yardım bilgileri, ihmal edilmemesi gereken, hiç beklenmedik zamanda can kurtarabilecek bilgilerdir.

Her akrep sokması olayı yaşamı tehdit edecek kadar tehlikeli değildir; ancak bir akrep sokması yaşadığınızda, her ihtimale karşı bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Akrep sokması durumunda ilk yapılması gereken şeyler nelerdir? Akrep sokması ile ilgili ilk yardım nasıl yapılır? Bu sorulara kısa cevaplar için aşağıdaki bir dakikalık videoyu izleyiniz.

.

akrep sokması

.

Akrep sokması ilkyardım videosu:

Bu video, bir önceki yazımızda yer alan “yılan sokması” konusundaki videonun aynısıdır; akrep sokması ve yılan sokması konularını birlikte ele alan bu video, yaptığınız aramaların daha isabetli olması ve acil durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanız için iki ayrı başlıkla sunuldu.

Akrep Sokması Durumunda İlk Yardım İle İlgili Aramalar

Akrep sokması, Akrep soktu, Akrep sokmasına ne yapılır, Akrep sokması ilk yardım, Akrep sokması tedavisi, Akrep sokması video, Akrep sokması videolu anlatım

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, akrep sokması ilk yardım, akrep sokmasında ilk yardım, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: