■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? – Video

Yazının Tam Başlığı: Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? – Video
Burun kanaması nasıl durdurulur?

Burun kanaması nasıl durdurulur? Bu konu, neredeyse günlük bir olay denecek kadar sık görüldüğü halde, burun kanaması ile ilgili temel önlemlerde bile birçok yanlış bilinen nokta vardır.

Örneğin, bu yazının başlık resmi olarak seçtiğimiz, yukarıdaki konu mankenine bakınız. Burnu kanayan bir kadını gösteren bu fotoğrafta, çok “alışılmış” bir görüntü var, öyle değil mi?: Burun kanaması sırasında başın arkaya doğru yatırılması…

Burun Kanaması Nasıl Durdurulmalı?

Burun kanamasında genellikle bu hareketin yani başın arkaya doğru yatırılması hareketinin yapıldığını biliyoruz, oysa yapılacak en yanlış davranışlardan biri, burun kanaması sırasında başın arkaya doğru eğilmesidir. Doğru duruş şekli, başın öne doğru eğilmesi olmalıdır. Öncelikle bu yanlışa dikkat çekmek istediğimiz için, bu fotoğrafı özellikle seçtik.

Bu arada, başın arkaya yatırılması gibi bir de hastanın sırtüstü yatırılması alışkanlığı yaygındır ve aynı şekilde yanlıştır.

Peki, burun kanaması sırasında başın arkaya doğru eğilmesi neden yanlıştır? Bir kere, bu hareket, burun kanamasını durdurmayı asla sağlamaz. Olsa olsa, kanın dışarıya değil de, içeriye akmasını sağlar.

İçeriye akan kan için iki yol vardır: Yemek borusu ve soluk borusu…

Eğer kan nefes borusuna giderse, boğulmaya bile neden olabilir. Bazen de, burun kanamasından sonra, akciğerlere giden kanın öksürüğe neden olması; öksürünce de ciğerlerden kan gelmesi, bir sürü gereksiz endişeye neden olmaktadır.

Eğer kan nefes borusuna değil de, yemek borusuna giderse, o zaman da mide bulantısına (bazen de kusmaya) neden olacaktır. Bize sıkça gelen sorulardan biri, “burun kanaması sırasında mide bulantısı neden olur?” şeklindeki sorudur. Oysa mide bulantısına neden olan şey burun kanaması değil, bu kanın mideye yönlendirilmesidir.

Peki, burun kanaması sırasında başka nelere dikkat edilmelidir? Bu konudaki bilgiler için, alttaki videoyu izleyiniz
.

Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? – Video:.

Burun Kanaması Nasıl Durdurulur konusuna gelen aramalar

burun kanaması, kanama, kanayan burun, burundan akan kan, burun kanamasını durdurmak, kanı durdurmak, mide bulantısı, kan tükürmek, burun kanamasında ilk yardım, burun kanaması video, kanı durdurmak videolu anlatım…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, burun kanaması nasıl durdurulur, burnu kanakan cocuklar, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Burun Kanaması Nasıl Durdurulur? – Video - -


sitemap -- sitemap

banner