■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çocuk Yaralanması ve Akıllı Telefonların Rolü

Yazının Tam Başlığı: Çocuk Yaralanması ve Akıllı Telefonların Rolü
Bebek çocuk hastalıkları, muayene

Çocuk Yaralanması ve Akıllı Telefonların Rolü

Akıllı telefonların kişilerde ve sosyal yaşamda neden olduğu olumsuzluklara bir tane daha eklendi. Hastalık derecesinde bağımlılık oluşturan bu yeni cihazların belki diğer zararlarından daha tehlikeli olan bu yeni bulgu, bebeklerin ve çocukların yaşamının tehdit altında olduğunu gösteriyor.

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre bu yeni teknolojiyle gereğinden fazla meşgul olan ailelerin çocukları, çocuk yaralanması ile sonuçlanan çeşitli ev kazalarına daha fazla uğruyor.

Çocukların evde oyun oynarken kaza geçirme oranlarının yükselmesinde birinci nedenin, akıllı telefonlarda e-posta ve SMS’lerle uğraşan ebeveynler olduğu ortaya çıktı.

Ev kazaları yaşayıp yaralanan çocuk sayısı, akıllı telefonların çıktığı son beş yılda yüzde 50 oranında artmış.

çocuk yaralanması ve cep telofonu arasındaki bu olumsuz bağlantı, uzmanları endişelendiriyor.

Hastanelerin acil servislerinde görev yapan hemşire ve doktorlar da son yıllarda yaşanan çocuk yaralanması olaylarında akıllı telefonların rolünün çok büyük olduğu görüşünde.

Araştırmayı yapan uzmanlardan birinin söylediği bir söz, durumun ne kadar traji-komik aşamaya geldiğini gözler önüne seriyor. Uzman şöyle diyor:

—”Kendisi akıllı telefonunda, sözde dünya ile sosyalleşme çabasında olan anne babalar, çocuğun düşüp kafasını yardığını gördüklerinde; telefonu elinden bırakmadan, önce Facebook’taki ve Twitter’daki arkadaşlarıyla bu kazayı paylaşıyorlar. Sonra, “geçmiş olsun” mesajlarına özenle tek tek cevaplar yazıyorlar. Daha sonra da, «arkadaşlar, kafasından kan akıyor, sizce ne yapmalıyım?» diye danışma aşamasına geçiliyor. Çeşitli görüşler tartışılıyor. Ancak bunlardan sonra, çocukla ilgilenmeye sıra geliyor. … Tabii bu ilgi de uzun süreli olamıyor, çünkü telefonda cevaplanması ‘gereken’ mesajlar bu sırada birikmiş oluyor.”

© AileceSaglik.com
———————————————-


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çocuk Yaralanması ve Akıllı Telefonların Rolü - -


sitemap -- sitemap

banner