■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Donma Tehlikesi Geçirenlere İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video

Yazının Tam Başlığı: Donma Tehlikesi Geçirenlere İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video
Donma, soğuktan donma tehlikesi, hipotermi, ilk yardım

Donma Tehlikesi Geçirenlere İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Kış günleri, doğanın beyaz örtüsü olan kar ve çeşitli kar oyunları ile güzeldir. Ancak dışarıda fazla zaman geçirmeden, kapalı bir ortama geçmek koşuluyla…

“Donma” denilince, genellikle pek ihtimal verilmeyen, zor bir olay sanılır, çünkü “donma” vücudun buz şekline gelmesi ve katılaşması şeklinde anlaşılır. Bu yüzden de “yok canım, o duruma gelmeden, kapalı bir yere girmiş oluruz” denilerek yanlış hesap yapılır.

“Hesap” yanlıştır, çünkü “donarak ölmek”, sıfırın altına kadar soğumakla değil, vücut sıcaklığının normal ısı olan 36,5 dereceden 35 dereceye inmesi ile olur. Vücut ısısının 1,5 derece düşmesi, ölüm demektir.

Soğukta uzun süre kalmak, vücut ısısının normalden aşağı düşmesine neden olduğunda, yaşamsal tehlike başlar. Hipotermi adı verilen soğuktan donma olayı, damarlardaki kanın ısı düşüklüğü nedeniye pıhtılaşmaya başlaması nedeniyle, dokulara kan ulaşmaması durumudur.

Donma tehlikesi geçirmiş olan kişiyi bulduğumuzda neler yapmalıyız? Donma tehlikesi geçirenlere ilk yardım nasıl yapılır? Bu konuda, birçok yanlış bilgiye sahibiz. Örneğin, filmlerde gördüğümüz, vücudu kar ile ovma gibi müdahaleler, ne derece doğru?

Donma tehlikesi geçirenlere ilk yardım konusunda doğru bilgiler edinmek için, videoyu izleyiniz:

Donma Tehlikesi Geçirenlere İlk Yardım – Video:

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, donma ilk yardım, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Donma Tehlikesi Geçirenlere İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video - -


sitemap -- sitemap

banner