Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video

Göze kaçan yabancı cisim için ilk yardım

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda
İlk Yardım

Göze kaçan bir yabancı cisim, her zaman olmasa bile çoğu zaman tehlikelidir. özellikle sert, metal vb parçası göze kaçtığında veya göze battığında, göz için risk vardır.

Göze yabancı cisim batması durumunda, eğer sert veya sivri, batıcı bir nesne değilse bile, enfeksiyon tehlikesi oluşturabileceği için önemsenmelidir.

Eğer göze kaçan cisim sert, batıcı bir cisimse tehlike büyür. Bu durumda yapılacak en yanlış şey, gözü ovalamaktır.

Gözün çizilmesine, yırtılmasına neden olabilecek bir cisim (metal kıymık gibi) göze kaçtıysa, gözün kırpıştırılması, sağa-sola döndürülmesi bile zararlıdır.

Göze yabancı cisim batması durumunda, zaman çok önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna ulaşmak gerekir, bu zaman içinde nasıl davranılacağı ise, gözün kaderini belirleyebilir. Bir sağlık kuruluşuna ulaşıncaya kadar, gözüne cisim kaçan kişinin ve yardım edenlerin nasıl davranması gerektiğini önceden bilmeleri gerekir. Bunun için şimdi bu videoyu dikkatle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Göze Yabancı Cisim Batması – Video:

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video İle İlgili Aramalar

göze birşey kaçarsa, göze yabancı cisim batması, göze kaçan şeyi çıkarmak, göz sağlığı, gözü oğuşturmak, göz için ilk yardım, ilk yardım, göze acil yardım, göz videolu anlatım, video

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, göze cisim batması, göze birşey batması, göze yabancı cisim batması, göze kalem batması, göze yabancı cisim batmasında ilk yardım, goze bisey batmasi, göze yabancı cisim batması tedavisi, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: