■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video

Yazının Tam Başlığı: Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video
Göze kaçan yabancı cisim için ilk yardım

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda
İlk Yardım

Göze kaçan bir yabancı cisim, her zaman olmasa bile çoğu zaman tehlikelidir. özellikle sert, metal vb parçası göze kaçtığında veya göze battığında, göz için risk vardır.

Göze yabancı cisim batması durumunda, eğer sert veya sivri, batıcı bir nesne değilse bile, enfeksiyon tehlikesi oluşturabileceği için önemsenmelidir.

Eğer göze kaçan cisim sert, batıcı bir cisimse tehlike büyür. Bu durumda yapılacak en yanlış şey, gözü ovalamaktır.

Gözün çizilmesine, yırtılmasına neden olabilecek bir cisim (metal kıymık gibi) göze kaçtıysa, gözün kırpıştırılması, sağa-sola döndürülmesi bile zararlıdır.

Göze yabancı cisim batması durumunda, zaman çok önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna ulaşmak gerekir, bu zaman içinde nasıl davranılacağı ise, gözün kaderini belirleyebilir. Bir sağlık kuruluşuna ulaşıncaya kadar, gözüne cisim kaçan kişinin ve yardım edenlerin nasıl davranması gerektiğini önceden bilmeleri gerekir. Bunun için şimdi bu videoyu dikkatle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Göze Yabancı Cisim Batması – Video:

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video İle İlgili Aramalar

göze birşey kaçarsa, göze yabancı cisim batması, göze kaçan şeyi çıkarmak, göz sağlığı, gözü oğuşturmak, göz için ilk yardım, ilk yardım, göze acil yardım, göz videolu anlatım, video

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, göze cisim batması, göze birşey batması, göze yabancı cisim batması, göze kalem batması, göze yabancı cisim batmasında ilk yardım, goze bisey batmasi, göze yabancı cisim batması tedavisi, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Göze Yabancı Cisim Batması Durumunda İlk Yardım – Video - -


sitemap -- sitemap

banner