■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video

Yazının Tam Başlığı: Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video
Hayvan ısırması, köpek ısırması ilk yardım

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Köpek ısırması durumunda, ısırılan kişiye ne yapılmalı? Köpek ısırması sonrasında ilk yardım nasıl yapılır?

Birçok kişi, sokaklarda başıboş yaşayan köpeklerden rahatsızdır, çünkü kendileri veya çocukları için ısırılma korkusu yaşarlar. Bu korkularında da haksız değillerdir; çünkü kendi beslediğiniz hayvanın bile, ne zaman ısıracağı belli olmaz.

Bebeğinizle güzel güzel oyunlar oynayan bir köpek, bebeğin bilinçsizce kuyruğunu çekmesi veya parmağını onun gözüne sokmaya çalışması durumunda, bir anda sivri dişli bir düşman olabilir. Bebek can güvenliğinin bu açıdan ele alınması birçok “hayvansever”i kızdırabilir, ama öncelikle “insansever” olmayı bilmek gerekiyor. Bunun için de, çok sevdiğiniz bir yavrunuzun olması yeterli.

Evet, hayvan ısırması konusunun bu boyutu, tıb alanının dışındadır; ama tedavi bilgilendirmesi için “köpek ısırması” konusundan söz açınca bile isyan çıkaran “hayvansever”lerle karşılaşmış biri olarak, konunun bu boyutuna değinmeden geçemezdim. Çünkü köpek ısırması sonrasında yapılacak olan ilk yardım derken; ısıran köpeğe değil, ısırılan insana yapılacak olan ilk yardımdan söz ediyoruz.

Köpek ısırması veya tırmalama (kedi vb) ile yaralanmış olan kişiye ilk yardım nasıl yapılır? Bu konuda kısa bilgiler için videoyu izleyiniz:

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Videosu:

Bu video, bir önceki yazımızda yer alan “hayvan ısırması” konusundaki videonun aynısıdır; özelde köpek ısırması ve genelde hayvan ısırması konularını birlikte ele alan bu video, yaptığınız aramaların daha isabetli olması ve acil durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanız için iki ayrı başlıkla sunuldu.
.

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım ile ilgili aramalar

Köpek Isırması, ısırma, ısırılma, hayvan ısırması, köpek ısırması, tırmalama, köpek saldırısı, kuduz, kuduz köpek, kuduz tehlikesi, kuduz aşısı, kedi tırmalaması, ısırmak, ilk yardım, Köpek ısırması video, Köpek ısırması videolu anlatım…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, köpek ısırması, köpek ısırması ilk yardım, köpek ısırmasında ne yapılır, köpek ısırığı, köpek ısırmasına ne yapılır, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video - -


sitemap -- sitemap

banner