Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video

Hayvan ısırması, köpek ısırması ilk yardım

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Köpek ısırması durumunda, ısırılan kişiye ne yapılmalı? Köpek ısırması sonrasında ilk yardım nasıl yapılır?

Birçok kişi, sokaklarda başıboş yaşayan köpeklerden rahatsızdır, çünkü kendileri veya çocukları için ısırılma korkusu yaşarlar. Bu korkularında da haksız değillerdir; çünkü kendi beslediğiniz hayvanın bile, ne zaman ısıracağı belli olmaz.

Bebeğinizle güzel güzel oyunlar oynayan bir köpek, bebeğin bilinçsizce kuyruğunu çekmesi veya parmağını onun gözüne sokmaya çalışması durumunda, bir anda sivri dişli bir düşman olabilir. Bebek can güvenliğinin bu açıdan ele alınması birçok “hayvansever”i kızdırabilir, ama öncelikle “insansever” olmayı bilmek gerekiyor. Bunun için de, çok sevdiğiniz bir yavrunuzun olması yeterli.

Evet, hayvan ısırması konusunun bu boyutu, tıb alanının dışındadır; ama tedavi bilgilendirmesi için “köpek ısırması” konusundan söz açınca bile isyan çıkaran “hayvansever”lerle karşılaşmış biri olarak, konunun bu boyutuna değinmeden geçemezdim. Çünkü köpek ısırması sonrasında yapılacak olan ilk yardım derken; ısıran köpeğe değil, ısırılan insana yapılacak olan ilk yardımdan söz ediyoruz.

Köpek ısırması veya tırmalama (kedi vb) ile yaralanmış olan kişiye ilk yardım nasıl yapılır? Bu konuda kısa bilgiler için videoyu izleyiniz:

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım Videosu:

Bu video, bir önceki yazımızda yer alan “hayvan ısırması” konusundaki videonun aynısıdır; özelde köpek ısırması ve genelde hayvan ısırması konularını birlikte ele alan bu video, yaptığınız aramaların daha isabetli olması ve acil durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanız için iki ayrı başlıkla sunuldu.
.

Köpek Isırması Durumunda İlk Yardım ile ilgili aramalar

Köpek Isırması, ısırma, ısırılma, hayvan ısırması, köpek ısırması, tırmalama, köpek saldırısı, kuduz, kuduz köpek, kuduz tehlikesi, kuduz aşısı, kedi tırmalaması, ısırmak, ilk yardım, Köpek ısırması video, Köpek ısırması videolu anlatım…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, köpek ısırması, köpek ısırması ilk yardım, köpek ısırmasında ne yapılır, köpek ısırığı, köpek ısırmasına ne yapılır, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: