■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl yapılır? – Video

Yazının Tam Başlığı: Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl yapılır? – Video
Yılan sokması, yılan ısırması, ilk yardım

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım

Yılan sokması veya yılan ısırması durumu, genellikle kırsal kesimde yaşanan bir olay olmasına rağmen, nerde ne zaman başımıza geleceği hiç de belli olmaz. Kent yaşamında yılanın nasıl birşey olduğunu bile bilmeyen biri, gittiği tatil yerinde yılan sokması olayı yaşayabilir.

Yılan sokması durumunda, filmlerde gördüğümüze inanıp, ısırılan yeri emmek ve yılan zehirini böyle çıkarmaya çalışmak doğru mu? Veya ısırılan yeri bıçakla yarıp zehri akıtmayı denemek?..

Her yılan sokması öldürücü müdür? Her yılan zehirli midir?

Her yılan zehiri öldürücü olmadığı gibi, her yılan da zehirli değildir; özellikle göz alıcı renklere ve desenlere sahip olmayan yılanlar genellikle zehirsizdir. Ancak bir yılan sokması yaşadığınızda, her ihtimale karşı bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yılan sokması durumunda ilk yapılması gerekenler nelerdir? Yılan sokması için ilk yardım nasıl yapılır? Bu konudaki kısa bilgiler için, aşağıdaki bir dakikalık videoyu izleyiniz.

Yılan sokması – video:

Bu video, bir sonraki yazımızda yer alan “akrep sokması” konusundaki videonun aynısıdır; akrep sokması ve yılan sokması konularını birlikte ele alan bu video, yaptığınız aramaların daha isabetli olması ve acil durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanız için iki ayrı başlıkla sunuldu.

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video İle İlgili Aramalar

Yılan sokması, Yılan soktu, yılan ısırması tedavi, Yılan sokmasına ne yapılır, Yılan sokması video, yılan ısırdı ilkyardım, Yılan sokması videolu anlatım, Yılan sokması ilk yardım, Yılan sokması tedavisi


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl yapılır? – Video - -


sitemap -- sitemap

banner