Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl yapılır? – Video

Yılan sokması, yılan ısırması, ilk yardım

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım

Yılan sokması veya yılan ısırması durumu, genellikle kırsal kesimde yaşanan bir olay olmasına rağmen, nerde ne zaman başımıza geleceği hiç de belli olmaz. Kent yaşamında yılanın nasıl birşey olduğunu bile bilmeyen biri, gittiği tatil yerinde yılan sokması olayı yaşayabilir.

Yılan sokması durumunda, filmlerde gördüğümüze inanıp, ısırılan yeri emmek ve yılan zehirini böyle çıkarmaya çalışmak doğru mu? Veya ısırılan yeri bıçakla yarıp zehri akıtmayı denemek?..

Her yılan sokması öldürücü müdür? Her yılan zehirli midir?

Her yılan zehiri öldürücü olmadığı gibi, her yılan da zehirli değildir; özellikle göz alıcı renklere ve desenlere sahip olmayan yılanlar genellikle zehirsizdir. Ancak bir yılan sokması yaşadığınızda, her ihtimale karşı bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yılan sokması durumunda ilk yapılması gerekenler nelerdir? Yılan sokması için ilk yardım nasıl yapılır? Bu konudaki kısa bilgiler için, aşağıdaki bir dakikalık videoyu izleyiniz.

Yılan sokması – video:

Bu video, bir sonraki yazımızda yer alan “akrep sokması” konusundaki videonun aynısıdır; akrep sokması ve yılan sokması konularını birlikte ele alan bu video, yaptığınız aramaların daha isabetli olması ve acil durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanız için iki ayrı başlıkla sunuldu.

Yılan Sokması Durumunda İlk Yardım Nasıl Yapılır? – Video İle İlgili Aramalar

Yılan sokması, Yılan soktu, yılan ısırması tedavi, Yılan sokmasına ne yapılır, Yılan sokması video, yılan ısırdı ilkyardım, Yılan sokması videolu anlatım, Yılan sokması ilk yardım, Yılan sokması tedavisi

.
İlgili Yazılar: