Aldatma Sonrası Yaşananlar


Aldatma Sonrası Yaşananlar

“Aldatma sonrası yaşananlar” konusu kolay okunması amacıyla 4 bölüme ayırdığımız bilimsel yazımızın üçüncü bölümü. Sizlere yararlı olması açısından lütfen yazının altındaki bağlantıları kullanarak, 4 bölümlük bu yazı dizisinin tamamını okuyunuz.

.

—————————-

.

Aldatma açığa çıktıktan sonra ilişki nasıl olur?

Aldatma ortaya çıktığında ilk başta aldatılan eşi alt üst eder. Gece yarılarına kadar süren hareketli münakaşalar başlar. Çoğu zaman bu tartışmalara tutkulu sevişmeler de eşlik der. Çift hareketli tartışmalar ile tutkulu sevişmeler arasında gidip gelmeye başlar.

İlişki duygusunda hem olumlu hem de olumsuz gerilim çok yüksek düzeylere çıkar. Bu iki uçlu gerilim aldatma krizi döneminde ilişkilerini canlandırmaya yardımcı olur.

İlişkilerindeki bu canlanma bir taraftan onları sevindirirken bir taraftan da onları şaşırtır.

İşte tam bu noktada çiftlerin birbirine yakınlaşarak ilişkilerini derinleştirmeleri ve geleceğe taşımaları bu yakınlaşmaların kaygı güdümünde mi yoksa yakınlık güdümünde mi yapıldığına göre belirlenir.

Kaygı güdümlü yakınlık ya da uzaklık; ilişki hakkında tarafsız ve berrak bir biçimde düşünmeyi desteklemekten çok engellemeye yatkındır. Yakınlaşma aldatmanın acısını sindirmede gerekli olan ilk adım olmasına rağmen sonuç her zaman olumlu olmayabilir.

.
—————————————————-
Bu yazı dizimizin tamamını okumak için aşağıdaki linklere tıklayınız.

.

Aldatma Sonrası Yaşananlar İle İlgili Aramalar

Aldatma Sonrası Yaşananlar, Aldatma Psikolojisi, aldatma, aldatmanın nedenleri, aldatmanın sonuçları, Evlilik Terapisi, çift terapisi, aile terapisi, Evliliğin Bozulması Nedenleri

.