■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Evlilikte Çatışma Nedenleri – 5 – Seksüel Sorunlar

Yazının Tam Başlığı: Evlilikte Çatışma Nedenleri – 5 – Seksüel Sorunlar
evlilikte-catismalar-sorunlar-gecimsizlik

Evlilikte Çatışma Nedenleri 5

Eşler arasındaki çatışmaların incelikli özelliklerini açıklayabilmek için, çiftin “seksüel” ilişkilerinin de üzerinde durulması gerekir. Eşlerin seksüel davranışlarını, ilişkilerinin tanınmış sorunundan tümü ile farklı göstermeye hemen hemen olanak yoktur.

Eşlerin seksüel ilişkilerinin temelinde, birbirlerine utangaç bir şekilde davranmaları vb. nedenlerden ziyade, seksüel ilişkinin kimin tarafından kontrol edileceği örüntüsü önemlidir. Bir çift ilişkiyi sürekli olarak adamın başlatması, diğer bir çift kadının başlatması konusunda anlaşmaya varmış olabilirler. Diğer bazı çiftler ise seksüel ilişkiyi tıpkı ilişkilerinin diğer alanlarında olduğu gibi, “bakışık” bir ilişki olarak tanımlamış olabilirler.

Çiftler arasındaki seksüel anlaşmazlıklar çeşitli şekillerde gelişebilir. Burada birleştirici örüntü, karı-kocanın isteklerini birbirlerine açıkça ifade edebildikleri durumlarda, çatışmaların çözümünün nispeten kolay olmasıdır.

Karı koca isteklerini birbirlerine açıkça ifade edemiyorlarsa, çatışmanın çözümü zora girer. Örneğin, kadın sevişmek ister ama bu isteğini eşine açıkça ifade etmek yerine kocasının bunu “anlamasını” ve teklifin ondan gelmesini umarak, kocasına arkasını dönüp yatar. Adam da tam tersi karısının onunla sevişmek istemediğini düşünebilir. O da sırtını karısına dönüp yatar.

Eşler bu tür bir ilişki örüntüsü içinde zamanla, ilişkide sevilmediklerini düşünmeye başlarlar. Halbuki bu çift ilişkilerinin tanımlanması sorununu çözebilmiş ve isteklerini birbirlerine açıkça söyleyebilme yürekliliğini gösterebilmiş olsalardı, üzülmek yerine sevişmenin keyfini çıkarırlardı.

Evlilik ilişkisinde eşler ilişkinin kimin kontrolünde olacağı konusunda bir sıkıntı yaşadıklarında, çatışmalarını çözebilmek için seksüel ilişkilerinden de (koz olarak) yararlanmaya kalkışabilirler. Bu durum bir kez çiftin seksüel ilişkisinin gündemine oturunca, çiftin seksüel yaşantılarının tüm tadını tuzunu kaçırabilir.


Lütfen, yazının devamını okumak için,
aşağıdaki bölümler listesinden 6 numaralı yazıya geçiniz.
.

——————————————————————
Kaynak: SHU Güldane KAVGACI – Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist

.

Evlilikte Çatışma Nedenleri – Seksüel Sorunlar ile ilgili aramalar

Evlilikte Çatışma, eşlerin kavgaları, evlilikte sorunlar, mutlu evlilik, çatışma neden olur, evlilikler neden bozuluyor, evlilik aşkı öldürür mü, sevgililer evlenince neden anlaşamıyor …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Evlilikte Çatışma Nedenleri – 5 – Seksüel Sorunlar - -


sitemap -- sitemap

banner