■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mutlu Evlilik İçin İlk İpucu

Yazının Tam Başlığı: Mutlu Evlilik İçin İlk İpucu
mutlu evlilik, ilişkiler, ailecesaglik.com

Mutlu Evlilik İçin İlk İpucu

Pearl Buck, mutlu evlilik konusunda şöyle demiş: «Herhangi bir evliliği, mutlu evlilik haline getiren şey nedir? Bu, evli olan ve olmayan bütün kadın ve erkeklerin sordukları bir sorudur. Yanıtı çok basit: Evli olan iki bireyin, birbirlerinin en derin kişisel özlemlerini anlamaya çalışarak; kendi özlemleriyle birlikte, eşinin bu özlemlerini de doyurmaları ile mutlu evlilik ortaya çıkar.»

Emin olun ki, eşinizin de en büyük isteği mutlu olmaktır. Tıpkı sizin gibi… Evde, her açıdan mutlu olmak… Mutlu olmak ve sevdiği kişiyi de mutlu etmek… Para, kariyer, başarı vb, bütün bunlar, mutluluğu sağlamanın araçları sanıldığından; mutlu evlilik için gerekli olduğu düşünüldüğünden istenir. Elbette parasal yönden sorunlar yaşamamak önemlidir, gereklidir. Ancak, hayattaki ilk istek, mutlu olmaktır.

Mutlu Evlilik, flört döneminin izlerini taşır

Mutlu evlilik yaşayamadığınız eşiniz, evet sizi mutsuz etmek için uğraştığını düşündüğünüz eşiniz; aslında sadece mutlu olmak ve sizi de mutlu etmek istiyor. Bunu sağlamanın yolları konusunda farklı düşünüyor olmak, birbirinizi kırmak için yeterli bir neden sayılır mı?

Peki, eşiniz sizin gözünüzde neden “sizi mutlu etmeye çalışıyor gibi” görünmüyor?

Şunu unutmayın ki, evli çiftlerin ilişkisi, flört eden bekâr çiftlerin ilişkisine benzemez; benzeyemez. Bu iki tür ilişkinin özellikleri birbirinden tamamen farklıdır. Evlilik, sürdürülmesi gereken bir yuvanın sorumluluklarını da üstlenmek demektir. Flört dönemindeki coşkunun bir bölümü, bu sorumluluğun baskısı altında kalır. Flört eden çiftlerin ilişkisi her an canlıdır, coşkuludur, fırtınalıdır; oysa evliliğin sorumluluğu, fırtınaları önlemek, aile düzenini sağlamlaştırarak sürdürmek gereğini ortaya koyar.

“Mutlu evlilik” için evlenilir, ama evlendikten sonra sadece “evlilik” olarak sürdürülebilmesi bile, karşılıklı anlayışlı olmayı gerektirir. Mutlu evlilik ise, buna ek olarak, sevgi dolu olmayı gerektirir.

Mutlu evlilik, dağları neden deldiğinizi unutmamaktır.

Evliliğin durağan yapısını aşıp, mutlu bir evlilik haline getirmek için, öncelikle yapılması gereken şey; flört döneminizdeki coşkunun hiç olmazsa bir bölümünü, sorumlulukların ve düzen gereğinin baskısından kurtarmaktır.

Mutlu evlilik için, eşinizle bütünleşip birbirinizin üzerine eğilmelisiniz. Sevgi sözcükleri anlamını yitirmeden, kuru deyimler haline gelmeden söylenmeli. “Canım”, “aşkım” derken, bunları kavgada bile kullandığınız, anlamını yitirmiş hitap sözcükleri olarak değil; anlamını hissederek ve hissettirerek söyleyin.

Flört dönemindeyken, onu bir görmek, bir sarılmak, bir öpmek için yapamayacağınız şey yoktu. Artık evlisiniz, sarılmak için engeller aşmanız gerekmiyor; hergün defalarca öpmenizi engelleyecek hiç kimse yok. Öyleyse, eviniz neden bir devlet dairesi gibi olsun ki? Gün içinde her fırsatta, flört dönemindeki özlemlerinizi giderin. Hem kendinizinkileri, hem de eşinizinkileri…

Unutmayın: Mutlu evlilik, karşılıklı sevginin her fırsatta yaşandığı evliliktir.
(Telif: http://ailecesaglik.com)

  

İlgili Aramalar:

Mutlu evlilik, evlilik, mutlu evlilik sırları, başarılı evlilik nasıl olur? mutlu evlilik sırları, mutlu evliliğin kuralları nelerdir? evlilikte nasıl mutlu olunur, mutlu evlilik nedir, eşler birbirine nasıl davranmalı, evlilikte çatışmalar, evlilikte geçimsizlik

 


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mutlu Evlilik İçin İlk İpucu - -


4 Yorum

 1. Burcu

  21 Şubat 2013 at 16:13

  Merabaa… Mutlu evlilik hakkında bu kadar güzel bir yazı hiç okumamıştım. Mutlu evlilik için gereken sihirli anahtar gibi, önemli bir formül içeriyor. Mutlu evlilik nasıl sağlanır diye merak edenlere başlangıç dersi gibi olmuş, çok çok beğendim. Mutlu evlilik hakkında sitenizdeki diğer yazıları da okudum.

  Ayrıca, yazının altında tavsiye ettiğiniz e-kitaplardan birini (Kadın Erkek, Sağlıklı İlişkiler) biraz önce satın alıp indirdim. Şimdi onu okumaya başlayacağım. Şöyle bir göz attım, çok dolu ve faydalı bir kitaba benziyor. İki psikolog tarafından yazılmış. Bunu beğenirsem, diğer e-kitapları da almayı düşünüyorum.

 2. Nermin

  06 Nisan 2013 at 11:20

  Bir sağlık sitesinde, mutlu evlilik için özel bir bölüm bulunması çok anlamlı, çok hoşuma gitti. Gerçekten, evde evliliğinde mutlu olan insanın sağlığı da daha iyi olur.

  Ben tavsiyeniz olan e-booklar hakkında bilgi rica edecektim. Mutlu evlilik hakkındaki bu elektronik kitaplar gerçekten faydalı mıdır? Uzmanlar tarafından mı yazılmış, işe yarar mı? Almayı düşünüyorum da, bir fikir veren olur mu?

  • Burcu

   17 Mayıs 2013 at 13:15

   Selam. Nermin Hanım, buradaki e-kitaplardan hangisini almayı düşünüyorsunuz, bilmiyorum, ama ben iki tanesini okudum, O ikisi için fikrimi söyleyebilirim, diğerlerini henüz almadım.

   Ben önce “Kadın Erkek” kitabını almıştım. Aile danışmanı olan iki psikolog tarafından yazılmış. Kesinlikle harika bir kitaptı, bizim evdeki etkisi de harika oldu :D

   Bu kitabı beğenince, bir ay sonra “Kocanın Kalbine Gir” kitabını aldım. O da çok samimi bir tarzda, kolay anlaşılır ve akıcı bir dille yazılmış. Onu daha çok beğendim diyebilirim, ama kesinlikle ikisi de okunmalı. Evlilikteki mutluluk durumunuz ne olursa olsun, mutlaka faydası olur. Tavsiye ediyorum.

 3. Mine Tek.

  20 Nisan 2014 at 10:12

  Bütün evli çiftlere Mutlu Evlilik diliyorum. Mutluluğu yakalayamayanların da bu sayfaya rastlamasını diliyorum. Eminim bu yazı şimdiye kadar birçok yuvayı dağılmaktan kurtarmıştır. _

sitemap -- sitemap

banner