■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mutlu Evlilik İçin Yakın Durmak Önemli

Yazının Tam Başlığı: Mutlu Evlilik İçin Yakın Durmak Önemli
Mutlu Evlilik sırları 2 ailecesaglik-com

Mutlu Evlilik İçin Yakınlık

Mutlu evlilik arayışında olan birçok çift, bu arayışlarını birbirinden ayrı sürdürdükleri sürece, aradıklarını bulmaları pek kolay olmayacaktır.

Herkesin peşinde koştuğu mutlu evlilik sırları, aslında pek de “sır” sayılmayacak, kolayca bilinebilecek, rahatlıkla bulunabilecek şeyler olduğu halde, sanki kaf dağının arkasındaki sihirli bir şeylere ulaşmak istiyormuşcasına, umutsuzca bir arayışın konusu oluyor.

Mutlu evlilik istediklerini söyleyen çiftlere “yakından” bakın. İlk göreceğiniz şey büyük olasılıkla birbirlerine “yakından” bakmadıklarıdır. Bir yandan kavgalarını, tartışmalarını, çekişme ve gerginliklerini yaşamaktan vazgeçmeyip; diğer yandan da mutlu evlilik sırları peşinde olan bir sürü mutsuz insan…

Evliliğinde mutluluğu bulamayınca, hemen karşısındakini (eşini) suçlayan ve başka eşlerle mutlu olabileceğini sanan insanlar… Oysa başka insanlarla evlendiklerinde, “kendilerini” de o yeni evliliğe götürdükleri için, birçoğu asla mutlu olamayacaktır. O halde, mutlu evlilik hedefine ulaşmada en önemli engelin, kendi davranışlarında saklı olabileceğini itiraf etme olgunluğu, mutlu evliliğin önemli kurallarından biri olarak ortaya çıkıyor.

İkinci evlilikte mutlu olanların sırrı ise, ilk evliliklerinde yaptıkları yanlışları yapmaktan vazgeçmiş olmalarıdır. O halde, o yanlışları ilk evliliğimizde düzeltmek daha iyi değil mi?

Mutlu evlilik için, bunu gerçekten istiyor olmamızın önemine, önceki yazılarımızda da değinmiştik. Mutlu evlilik istiyorsak, önce buna uygun olmayan davranışlardan vazgeçmeliyiz. Hergün kavga mı ediyoruz? Evet. Peki bu durum mutlu evlilikte olması gereken bir şey mi? Hayır. Demek ki, bunu yapmaktan vazgeçeceğiz. Bu kadar basit.

Sadece kavga değil, aşırı kıskançlık, eşin üzerinde üstünlük kurma çabası, kendi ebeveyni ile eşinin ebeveyni arasında ayrım yapmak, eşinin isteklerinin tam tersini yapmayı ısrarla sürdürmek, sevgi için emek harcamaktan kaçınmak gibi olumsuz tutumlarımızı bırakmak, mutlu evlilik için birinci adımdır.

Tabii bunları yapmamak yetmez. Dünyadaki milyarlarca insanla zaten bunları yapmıyorsunuz. Yaşamınızda eşinizin o milyarlarca insanlardan bir farkı olması için, ikinci adımı da gerçekleştirmelisiniz. İkinci adım ise, yukarıda sayılan ve yapmaktan vazgeçtiğimiz yanlış davranışların “tersi” olan doğru davranışları yapmaktır.

Şöyle bir düşünün; bir türlü birlikte mutlu olamadığınız eşinize “bakıyor” musunuz? “Bakmak” çok basit birşey gibi görünmesin, birçok çift birbirine bakmadan yaşıyor, bir yandan da mutlu evlilik istiyor. Evet, gün içinde birbirinize daha çok zaman ayırmak, birbirinize bakmak, birbirine sevgiyle dokunmak, sevgi sözcükleri söylemek, eşinizi mutlu etmek için emek vermek, uyumlu olmaya çalışmak…

Bunları yapın. Bir süre sonra göreceksiniz ki, bu davranışlarınız karşılıklı olarak mutlu evlilik hayalinizi gerçekleştirmiş olacaktır.

Mutlu evlilik için eşlerin birbirine yakın davranmasının, dokunmasının ve yakından bakmasının önemini anlatan ibretlik bir öyküyü, sonraki yazımıza sakladım. Onu da okuyun, bence.
.İlgili Aramalar:

Mutlu evlilik, evlilik, mutlu evlilik sırları, başarılı evlilik nasıl olur? mutlu evliliğin kuralları nelerdir? evlilikte nasıl mutlu olunur, mutlu evlilik nedir, eşler birbirine nasıl davranmalı

 

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, evlilik site, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mutlu Evlilik İçin Yakın Durmak Önemli - -


Bir Yorum

  1. Şebnem

    20 Ocak 2014 at 01:52

    Mutlu evlilik hakkında çok güzel bir yazı, teşekkür ederim. Dediğiniz gibi, isteyince oluyor, bunu kendi hayatımdan biliyorum. Yeter ki insanın iyi geçinmeye, mutlu evlilik yaşamaya içtenlikle niyeti olsun. Yazıda söz ettiğiniz öyküyü sabırsızlıkla bekliyorum.

sitemap -- sitemap

banner