■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazının Tam Başlığı: Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
bebek-telsizi-alirken_ailecesaglik.com_

Bebek Telsizi Seçmek…

Bebefon da denilen bebek telsizleri neden gereklidir? Bebeğin uyuduğu odada havanın temiz olması çok önemlidir. Başka kişilerin nefesiyle kirletilmemiş, tozsuz, küfsüz, bakterisiz, maytsız bir hava, bebeğin sağlığını olumlu etkileyecektir. Bu nedenle bebeğin başka aile bireyleriyle aynı odada yatması yanlıştır.

Ancak bu durum da annelerin huzursuz olmasına; “bebek ağlarsa; ya bebeğim ağladığında duymazsam” endişesi ile rahatının kaçmasına neden olur. İşte bebek telsizi denilen ses iletim cihazları burada annelerin ve babaların imdadına yetişir. Bebek odasındaki sesleri ebeveyn odasına ileten bu cihaz, anne-baba ile bebeğin tek yönlü veya bazen de çift yönlü iletişimini sağlar.

Geceleri, bebek ile aynı odada yatmayan anne ve babalar, bebek telsizi sayesinde sabaha kadar bebeklerini kontrol altında tutabilirler. Yalnızca gece değil, gündüz de odasında uyuyan bebeği diğer odalardan rahatlıkla duyabilmek için bebek telsizleri kurtarıcı gibidir. Bebek telsizi sayesinde aileler, bebeklerinin yanında olmadıkları zamanlarda bile onun çıkardığı tüm sesleri duyarlar (Dikkat: Düşme, birşey yutma gibi herhangi bir kaza olasılığına karşı, bebek uyanıkken yalnız bırakılmaması, en iyisidir).

Bebek Telsizi Çeşitleri

En çok kullanılan bebek telsizi modeli, yukarıda anlatılan “ses” iletici modeldir. Aslında pek çok durumda bu tür bebek telsizi modelleri yeterlidir. En çok kullanılan bebek telsizi de bunlardır. Bu modellerde bebek telsizinin mikrofon taşıyan “verici” parçası bebeğin bulunduğu odaya konur. Bu verici cihaz, bebek odasındaki sesleri radyo dalgalarıyla (kablosuz olarak) annenin bulunduğu yerdeki “alıcı” cihaza iletir. Böylece bebeği ağladığında veya seslendiğinde anne babalar bunu duyarak, bebek odasına giderler.

Ses ileten bebek telsizlerinin “çift yönlü” ses ileten türleri de vardır. Bu bebek telsizi türünde, bebeğinin ağladığını veya huzursuzlandığını duyan anne, ona seslenerek, “pışpış”layarak, yanına gitmeden de bebeğini sakinleştirip rahatlatabilir. Annesinin sesini duyan bebek de çoğu zaman rahatlayıp, uykusuna devam eder.

Bebek Monitörü

Ayrıca, ses ileten bebek telsizi modelleri dışında, “görüntü” de ileten bazı modeller vardır. Bu bebek telsizi modelinin, bebek odasına konan parçasında mikrofon yanında bir de mini-kamera bulunur. Anne-babanın bulunduğu yerdeki “alıcı” cihazda ise bir hoparlör ve küçük bir monitör (ekran) yer alır. Bebeğin sesi ile birlikte, görüntüsü de anne-babaya iletilir.

Görüntülü bebek telsizi, bebek izleme cihazı veya bebek monitörü de denilen bu bebek telsizi modelleri, yattığı yerde dönmeye ve doğrulmaya başlamış bir bebeği olan annelere çok yardımcı olabilir. Böylece, kalkmaya çalışarak veya yuvarlanarak, yatağından düşme tehlikesi olan bebekler gözlem altında tutulmuş olur. Görüntülü bebek telsizleri fiyat açısından diğerlerinden biraz daha pahalı olsa da, elbette yararları da aynı oranda yüksektir. Bu nedenle, eğer “hangi bebek telsizi tipini tavsiye edersiniz” diye sorarsanız, tabii ki en iyi bebek telsizi tavsiyesi, görüntülü, kameralı, ekranlı bebek telsizleridir. Ancak, bu konudaki seçimin bütçeyle ilgili olduğu da açıktır.

Bunlar dışında, hareket algılayıcı bebek telsizi modelleri de vardır; bebeğin hareket etmesi sırasında sensör ile bunu algılayıp anneye haber veren bu modeller pek yaygın olmayıp, bunun yerine görüntülü bebek telsizi modelleri kullanılır. Yine de çok gelişmiş bazı bebek telsizi modellerinde, görüntü yanında hareket sırasında anneyi sesle de uyarma özelliği bulunabilir. İsterseniz piyasada termometreli, saatli ve müzikli bebek telsizleri de bulabilirsiniz.

Bebek Telsizi Tavsiyesi

Bütün bu modellerden de iyisi, evin dışında, işyerinde iken bile bebeğinizi izlemenizi sağlayan “internet modeli bebek telsizi”dir. Ülkemizde bu ürünler içinde en kaliteli ve fiyat olarak da en uygun olanını, bu yazının altındaki “tavsiye edilen ürünler” bölümünde bulabilirsiniz.

Bu bebek izleme sistemi ile, evdeki bebeğinizi bilgisayardan, tabletten veya cep telefonunuzdan, her an izleyebilirsiniz, sesini duyabilir ve ona seslenip sakinleştirebilirsiniz. Telefonunuzdan, evdeki kamerayı istediğiniz yöne çevirebilirsiniz, yakınlaştırma (zoom) yapabilirsiniz.

Bebek Telsizi Markaları

Ülkemiz piyasasında, bebek eşyaları satan yerlerde ve internette, Philips, Clippasafe, Safety First, Arzum, Chicco, Weewell, Lindam, Xeon, Bebiccio, Brondi gibi markalarla çok çeşitli bebek telsizleri (bebefon) bulunabiliyor. Bu bebek telsizi markaları içinde en yaygın olarak tercih edilen ise; gerek çeşit zenginliği, gerek teknik kalite özellikleri, gerekse ucuz fiyatları nedeniyle, “Weewell” markasıdır. Bu marka ürünleri mağazalarda bulmak zor olsa da, internetten kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca internetten satın almanın avantajı sadece oturduğunuz yerden zahmetsiz almak değildir; internetten aldığınızda yüzde 10-20 arası daha ucuz fiyatlarla satın olmuş olursunuz.

Bebek Telsizi Fiyatları

Bebek telsizi alırken, öncelikle yukarıda anlatılan modellerden hangisinin size gerekli veya yeterli olduğuna karar vermelisiniz. Hiç kuşkusuz, daha gelişmiş modellerin fiyatı da yüksek olacağından, bu seçimde bebefon fiyatları da etkili olacaktır.

Ülkemizde çok çeşitli markalarla satılan bebek telsizi modelleri vardır. Bebek telsizi fiyatları ise, markaya ve teknik özelliklerine göre, 130 lira ile 1.300 lira arasındadır.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek odasındaki bebeğinizden haberiniz olması için bir bebek telsizi almak istiyorsanız, öncelikle şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Bebek telsizleri farklı frekansları kullanırlar. Kablosuz olarak, radyo dalgalarıyla çalışan bebek telsizi, kablosuz modem, tv uzaktan kumandası, klima kumandası gibi cihazların frekanslarıyla karışmamalıdır. Ayrıca, bebek telsizi alıcısıyla vericisinin konulduğu yer, evde bulunan diğer elektronik eşyalardan etkilenebilir, parazit oluşabilir. Bunu önlemek için bebek telsizi modellerinde seçimlik farklı kanallar bulunur. Bebek telsizi satın alırken, tek kanallı ürünler yerine, en az iki kanallı modellerden olmasına dikkat edin. Böylece herhangi bir parazit meydana geldiğinde kanalı değiştirebilirsiniz.
 • Bazen bebek telsizi vericisinin ışıklı olması da önemlidir, bu özellik anne ve babaya rahatlık sağlar. Telsizin sesi kısık olduğunda bile bebeğin sesinin tonu bu ışıklı göstergeden takip edilebilir.
 • Tabii en iyisi, sadece evde değil, ev dışında iken bile bebeğinizi izlemenizi sağlayan, internetli modellerdir. Eğer bütçeniz elveriyorsa, zaman kaybetmeden bu model bir bebek telsizi edinmenizi tavsiye ederiz.

Bebek Telsizinin Yeri

Bebek telsizi zararlı mı? Bebek telsizinin zararları neler?
Bebeğin sağlığı açısından, bebek telsizinin konulacağı yere de dikkat etmek gerekir. Kablosuz olarak, radyo dalgalarıyla iletişim sağlayan bütün cihazlarda olduğu gibi, yakın çevresinde (az ya da çok) bir frekans kirliliği de oluşmaktadır. Bu nedenle, özellikle bebek odasındaki verici parçayı yerleştirirken, bebeğin hemen başının yanına değil; bebeğin sesini alabilen en uzak noktaya konmasına çalışılmalıdır. Birçok bebek telsizi modeli için ideal mesafe, bebeğin başından bir metre uzakta olan noktalardır.

Bebek telsizine “telsiz” denmesinin sebebi, alıcı ünite ile verici ünite arasında kablo bağlantısı olmamasındandır. Şarj “kablo”sunun var olmasını bazı kullanıcılar yanlış anlar. Satıcılar bazen “hani kablosuzdu, hani telsizdi?” sorusu ile karşılaştıklarını gülerek anlatıyorlar. Oysa şarj kablosu, cihazın “telsiz” olmasıyla çelişen bir durum değildir; mutlaka gerekli olan bir enerji bağlantısıdır.

Bebek telsizini şarjlı olarak kullanmak yerine sadece pil ile de kullanabilirsiniz. Ancak, pil ile kullanıldığında, pilin zayıflamasına bağlı olarak ses de zayıflayabilir. Pilin zayıfladığını veya bittiğini, bebeğinizi duyamadığınız üzücü bir olayla farketmektense, bebek telsizinin prize takılı olarak kullanılması çok daha iyidir. Tabii prize takılacak olan birim, zaten bebeğin odasında, sabit duracak olan birimdir. Sizin yanınızda bulunacak olan alıcı birimi, şarjını sıkça kontrol ederek, şarjlı veya pilli kullanabilirsiniz.
 

 bebek telsizi
————————————-

İlgili Aramalar:

bebek telsizi fiyatları, bebek telsizlerinin çeşitleri nelerdir, bebek telsizi alırken nasıl seçmeli, bebek telsizleri ne işe yarar, bebefon fiyatları, bebek telsizi markaları, bebefon nasıl kullanılır, bebek telsizi kullanımı, bebek telsizi zararlı mı, bebek telsizi nereden alınır, bebefon internette hangi siteden bulurum

 

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, bebek telsizi tavsiye, bebefon, en iyi bebek telsizi, bebek telsizleri, bebefon fiyatları, bebek telsizi yorum, bebek telsizi kullananlar, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - -


5 Yorum

 1. Bebek telsizi kullanıyorum

  20 Mayıs 2013 at 18:25

  Bu bilgilendirici yazı için sağolun. Ben 2 aydır bebek telsizi kullanan bir anneyim. Yazıda anlattığınız gibi gerçekten de bebek telsizi sayesinde çok rahat ettim. Diğer annelere de tavsiye ederim, çok pahalısından olmasına gerek yok, keselerine uygun ucuz bir bebek telsizi alıp kullansınlar. Bebek telsizi salonda televizyonun yanında iken bir kez parazit olayı yaşadım, bir daha bebek telsizi ile ilgili bir sorun yaşamadım. Büyük rahatlık.

 2. Burçak

  07 Şubat 2014 at 17:09

  Bebek telsizi kullanmak, gerçekten büyük bir rahatlık. Çok ucuz modellere değil, kaliteli bebek telsizleri ne yönelmek en doğrusu. Ama, fiyatını hak eden, özellikleri iyi olan bebek telsizi modelleri seçilmeli. Ben oğlum için GenelÇarşı.com sitesinden, Weewell 810 marka görüntülü bebek telsizi aldım, çok memnun kaldım. Rahatça tavsiye ederim. Ben aldığımda fiyatı biraz daha yüksekti, şimdi fiyatı da inmiş. Ama internetten aldığım için yine de avantajlıyım, mağazalarda %20-25 daha pahalı.

  Bu arada, bebek telsizinin kullanma kılavuzunu kaybettik. Site yönetimi bana bu konuda yardımcı olabilir mi acaba?

  • Ailece Sağlık

   08 Şubat 2014 at 21:29

   Buyrun Burçak Hanım, bu linkten indirebilirsiniz:
   Weewell 810 Görüntülü Bebek Telsizi Kullanma Kılavuzu

   • Burçak

    09 Şubat 2014 at 14:35

    Ay, çok sevindim ve çok şaşırdım. Ben cevap verileceğini bile tahmin etmiyordum. Bebek telsizi kullanma kılavuzu için teşekkür ederim. Harikasınız!

 3. Gülşah H. Ankara

  16 Şubat 2014 at 22:21

  “Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklı yazınız sayesinde, çok iyi bir bebek izleme sistemi edindik. Bir arkadaşım, mağazada beğenip aldığı bir bebek telsizi için çok pişmandı, hiç memnun kalmamıştı, aynı şey benim de başıma gelir mi diye endişeliydim. Sizin tavsiyeleriniz ile bilgilendim ve tavsiye ettiğiniz Weewell Wmv900 Uzaktan İzleme Sistemini satın aldım. Bir aydır kullanıyoruz, keyfimize diyecek yok. :D Ben işteyken bebeğime babaannesi bakıyor, ben de oturduğum yerden ikisine bakıyorum. Çok güzel oldu. Bu arada, benzerleri iki misli fiyattaymış, bunu da öğrendim. Tavsiyeniz için çok ederim. _

sitemap -- sitemap

banner