■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Bebeklerde Diş Çıkması Ne Zaman Olur?

Yazının Tam Başlığı: Bebeklerde Diş Çıkması Ne Zaman Olur?
Bebeklerde diş çıkarma

Bebeklerde Diş Çıkması Ne Zaman Olur? Bebeklerde diş çıkarma zamanları hakkında kısa bilgiler veren bir yazı…

Bebeklerde Diş Çıkması Ne Zaman Olur?

Bebeklerde ilk dişlerin çıkması, anne baba için, çok özel bir gündür. Alt çenede görülen ilk minik süt dişi ve kısa zamanda yanında beliren ikinci diş, ailece kutlanan bir olaydır.

Hatta eskiden bebeğin ilk dişlerinin çıkması, akraba ve komşular da çağrılarak, buğday pilavı ile kutlanırdı. Hep birlikte çerez gibi yenen yağsız buğday pilavından, bebeğin üzerine de serpilirdi. Bu özel kutlamaya “diş buğdayı” denirdi. Diş buğdayı geleneği halen bazı yörelerimizde, bazı aileler tarafından uygulanmaktadır. (Bakınız: Diş Buğdayı Tarifi ve Diş Buğdayı Geleneği)

Bebeklerde Diş Çıkması Zamanları

Bebeklerde diş çıkması macerası, genellikle yedinci ayda başlar. Ortalama olarak ilk süt dişi yedinci ayın ortalarında görünür. Ancak bu ortalama bir zamandır, bazı aceleci bebeklerde ilk süt dişi üçüncü ayda ortaya çıkarken, bazen de onikinci aya, hatta daha sonrasına sarkabilir.

Bebeklerde diş çıkması zamanı, genellikle kalıtsal özellik taşır, yani sizin veya eşinizin dişleri erkenden çıkmışsa, bebeğinizde de aynı şekilde olması olasılığı yüksektir. Altta görülen grafikte, süt dişlerinin ortalama çıkış zamanlarını inceleyebilirsiniz:

Bebeklerde dişlerin çıkma zamanları

Bebeklerde Diş Çıkması İle İlgili Aramalar

bebeğim diş çıkarıyor, bebekte diş çıkarma, bebeklerin diş çıkarması, bebeğim hâlâ diş çıkarmadı, bebeklerde diş çıkarma nasıl olur, bebeğin diş çıkarma zamanı, bebeğim ne zaman diş çıkaracak…


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Bebeklerde Diş Çıkması Ne Zaman Olur? - -


sitemap -- sitemap

banner