■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Bebeklerde Ereksiyon

Yazının Tam Başlığı: Bebeklerde Ereksiyon
Bebeklerde ishal, kabız, bosaltım sorunları

Bebeklerde ereksiyon olayı

Bebeklerde ereksiyon konusunda genç annelerden doktorlara bazı sorular geliyor. Minik oğlunun ereksiyon olduğunu gören bazı anneler endişelenir, doktora bunu bir sorun gibi taşır. “Acaba farkında olmadan, oğlumun cinsel yönden zamanından erken uyanmasına neden olur muyum” endişesi, genç annelerin sıkça yaşadığı bir durumdur.

Oysa ortada endişe gerektiren, anormal bir durum yoktur. Bebeklerde ereksiyon olayı, yani pipi sertleşmesi, esneme veya hıçkırık gibi doğal ve sıradan bir olay olarak algılanmalıdır. Bebek veya çocuk pipisi, henüz cinselliği tanımasa da sağlıklı bir organ olarak doğal tepkilerini vermektedir, hepsi bu…
.

Bebeklerde ereksiyon doğumla başlar

Penis, doğum anından itibaren dokunmalara tepki veren bir organdır. Hatta, çok sayıda doğuma tanık olan kişiler ve doğum görevlileri, erkek bebeklerin birçoğunun “erekte” halde doğduğunu belirtiyor.

Bu nedenle, siz normal temizlik işlemini yaparken bebeklerde ereksiyon olayı, endişelenmenizi gerektiren bir durum değildir.

Çocuğunuzun “pipisini”, altını değiştirmek ve banyo yaparken temizlemek amacıyla gerektiği kadar ellediğiniz sürece, endişelenmenize neden olacak birşey yok demektir. Bebeklerde ereksiyon yaşanmasının henüz cinsellikle bir ilgisi yoktur. Oğlunuzun ereksiyonları dokunmalara hassas bir seks organının normal ve bilinçsiz reaksiyonlarıdır.

Aynı şekilde bir kız bebeğin veya küçük kız çocuğununun klitoris ereksiyonları da daha az dikkat çekmesine, hatta farkedilmemesine rağmen, en az erkek bebeklerde ereksiyon yaşanması kadar sıktır ve normaldir.

Ayrıca, yetişkin erkeklerde bile ereksiyon olayı bazen hiç nedensiz olarak, bazen sıcaklığa, bazen de vücudun esneme ve kasılma hareketine paralel olarak gerçekleşebilmektedir. Penisin bir şeye dokunması, bu durumu kolaylaştırır.

Bir erkek bebek, bezi değiştirilirken bezi penisine sürtününce, meme emerken veya banyoda onu yıkarken ereksiyon gösterebilir. Bütün erkek çocukların bazen ereksiyonları olur, ama bazılarında diğerlerinden fazla olur. Bu tip ereksiyonların tarafınızdan özel ilgi görmesi gerekmez.

1-2 yaşına gelmiş olan erkek çocuklar, “pipilerinin” bu hareketini farkederler ve “ne oluyor buna” şaşkınlığı ile incelerler, bu durum da üzerinde durulması gerekmeyen, doğal bir olaydır. Böyle durumlarda çocuğu ayıplamak, şakayla alay etmek veya cezalandırmak gibi yanlışlar yapmayın.

Bu tür davranışlar, çocuğa ortada bir sorun olduğunu düşündürür ve ileri yaşlara olumsuz etkileri olabilir.

Oğlunuz, pipisinde zaman zaman gördüğü bu değişikliği size soracak olursa; sıradan ve normal karşılayıp, “bazen olur öyle” diye yanıtlamanız, o yaş için yeterlidir.İlgili Aramalar:
————————–
bebeklerde ereksiyon normal mi, erkek bebeklerde ereksiyon neden olur, bebeğimin pipisi sertleşiyor, yeni doğan bebeklerde ereksiyon

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, erkek bebeklerde pipi kalkması, bebeklerde ereksiyon, bebeklerde pipi sertleşmesi, erkek bebeklerde pipi sertleşmesi, erkek bebeklerin pipisi neden kalkar, cocuklarda ereksiyon, erkek bebeklerin pipisi ne zaman sertleşir, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Bebeklerde Ereksiyon - -


sitemap -- sitemap

banner