■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Doğurganlığı arttıran besinler nelerdir?

Yazının Tam Başlığı: Doğurganlığı arttıran besinler nelerdir?
Anne sütü, bebek emzirme

Doğurganlığı arttıran besinler nelerdir? biliyor musunuz?

Bu yazı hem erkeklerde hem de kadınlarda bazı besinlerin doğurganlığı arttırmada nasıl işe yaradığını anlatıyor.

Doğurganlığı arttıran besinler

Gebe kalamama günümüzde artan bir sorun olmakta ve bu soruna çevre koşulları, genetik faktörler, mütenevvi hastalıklar, başka hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçlar, beslenme tarzı gibi envaiçeşit sebepler etken olmaktadır.

Her sağlık probleminde olduğu gibi beslenmedeki çeşitlilik gebe kalamama sorunu için bir çeşit tedavi olarak görülmekte ve hem kadındaki hem de erkekteki doğurganlığı arttırmaktadır.

Beslenme uzmanları gebe kalma şansını yükseltmek için beslenme programında çeşitliliğe yer verilmesini önererek, doğurganlığı arttıran besinler olduğunu söylüyor ve hangi besinlerin doğurganlığı arttırdığını da açıklıyorlar.

Peki siz doğurganlığı arttıran besinler nelerdir biliyor musunuz?

Doğurganlığı arttıran besinler Bebek sahibi olmayı planlayan çiftlerin beslenmelerinde öncelik vermesi gerekenleri aşağıda sıralıyoruz. Beslenme programınıza eklemeniz ve çıkartmanız gerekenler nelermiş hep birlikte göz atalım.

Kadınların doğurganlığı arttıran besinler ve beslenmelerinde dikkat etmesi gerekenler şöyledir;

— Yemeklerinizi hazırlarken tercihiniz her zaman sıvıyağlardan yana olsun. Tereyağ ve margarin en çok uzak durulması gereken yağlardandır.
— Kızartma türü yiyecekleri hayatınızdan çıkarttın.
— Kafi miktarda ceviz, fındık ve badem tüketin.
— İhtiyacınız olan proteini balıktan almanız önerilir. Eğer balık tüketemiyorsanız balık yağından destek alın.
— Düzenli kan tahlili yaptırın. Hormon ve vitamin-mineral seviyelerinizi ölçtürerek beslenmenizi buna göre şekillendin.
— Demir ihtiva eden gıdaları bol bol tüketin. Özellikle kırmızı et, kurubaklagiller, yağsız kırmızı et, yumurta, tavuk, yeşil yapraklı sebzelerden bolca tüketin.
— Katkı maddesi bulunan ve işlenmiş et ürünlerini tüketmeyin.
— Kafein içeren içeceklerden de uzak durmalı ya da iki fincandan fazla tüketmemelisiniz.
— Alkolden uzak durun.
— Asitli içecekler tüketmeyin.
— yeşil yapraklı sebzeler, badem, fındık, ceviz, yumurta, süt ve süt ürünleri, portakal gibi folik asit ihtiva eden gıdaları tüketin.

.

Erkeklerin doğurganlığı arttıran besinler ve beslenmelerinde dikkat etmesi gerekenler şöyledir;

— Deniz mahsulleri, kırmızı et, tavuk, fındık gibi çinko ihtiva eden besinlere ağırlık verin.
— Hormon dengeleyici olan yumurta, B6 ve B5 vitaminleri ihtiva eden gıdalara ağırlık verilmelidir. Bu besinler stresten uzak tutacak, hormon seviyesini dengeleyecek ve libidoyu arttıracaktır.
— Kanda toksik miktarını arttıran ve cinsel hayatı etkileyen sigaradan uzak durmalısınız.
— Stresten uzak durun.
— Serotenin hormonu salgılayan Avakado B6 vitamini bakımından zengin beslenin.
— Testesteron salınımını arttıran E vitamini bakımından da zengin beslenin.

Gördüğünüz gibi çocuk sahibi olmaya karar veren ailelerde hem erkekler hem de kadınlar düzenli olarak doğurganlığı arttıran besinler tüketirse sağlıklı bebek sahibi olmaları mümkün.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Doğurganlığı arttıran besinler nelerdir? - -


sitemap -- sitemap

banner