■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Yazının Tam Başlığı: Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?
Anne sütü, bebek emzirme

Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Aslında emziren anne olarak farklı bir beslenme programı uygulamanız gerekli değildir; normal beslenme şeklinizi aynen sürdürebilirsiniz.

Ancak, normal beslenme şeklinizde bazı hatalar varsa, emziren anne döneminizde bu beslenme hataları daha önemli duruma geleceği için, emzirme döneminde beslenme konusunu öğrenmeniz yerinde olacaktır.

Emziren Anne Neler Yemeli?

 • Emziren anne, beslenmesinde bolca sebze meyve tüketmelidir.
 • Lifli gıdalar yiyerek, sindirim sistemi düzenini korumalıdır.
 • Ekmek, pirinç gibi nişastalı gıdaları yeterince yemelidir.
 • Yumurta, bakliyat, et (yağsız) yiyerek protein almalıdır.
 • Emziren anne yoğurt ve sütü asla ihmal etmemelidir.
 • Emziren anne D vitamini ve kalsiyum desteği almalıdır.
 • Emziren anne, ihtiyacı olandan daha fazla su içme ihtiyacı duyar, bu sahte isteğe kanmadan, normal miktarda su içilmelidir.

Emziren Anne Nelerden Uzak Durmalı?

 • Emziren anne sigara içmemeli demeye bile gerek yok.
 • Emziren anne tarafından kafein dikkatli alınmalı (günde en çok 1-2 fincan).
 • Emziren anne alkol almamalıdır; zorunlu durumlarda haftada bir-iki kez, tadımlık minik kadeh için doktorunuzla konuşun.
 • Papatya çayı, rezene çayı gibi bazı bitki çayları, emziren anne döneminizde içilebilir, bunun dışındaki bitkisel çaylar için doktorunuza danışın.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Emziren Anne Beslenmesi Nasıl Olmalıdır? - -


sitemap -- sitemap

banner