■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hamilelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Yazının Tam Başlığı: Hamilelik Haftası Nasıl Hesaplanır?
Hamilelik haftası hesaplama

Hamilelik Haftası Nasıl Hesaplanır?

Gebe olduğunu öğrenen anne adayının ilk aklına gelen soru bebeğinin ne zaman doğacağıdır. Bebeğin doğacağı tarihi hesaplamaya hamilelik haftası hesaplama adı verilir. Bu hesaplamayı yapmak için izlenecek oldukça fazla yol vardır. Ancak birçoğu yanlıştır. Doğru olan ise hamilelik haftası hesaplanırken döllenme gününün değil son adet tarihinin ilk gününün esas alınmasıdır.

Gebeliğin meydana geldiği zaman, son adet tarihinden 15 gün sonrasıdır. Buna rağmen hamilelik haftası hesaplaması yapılırken bu tarih yerine bundan önceki adetin tarihi baz alınır.

.

Negele Yöntemi ile Hesaplama

Anne adayının doğum yapacağı tarih negele yöntemi adı verilen bir metotla hesaplanır. Bu yöntemde son regl tarihinin ilk günü temel alınır ve o güne 7 gün ilave edilerek 3 ay geriye sayılır. Ancak düzenli olarak adet görememe ya da anne adayının o ay içinde yumurtlama tarihinin değişiklik göstermesi sebebiyle hamilelik haftası bebeğin doğacağı tarihle uyuşmayabilir. Bu durumda yapılacak olan ilk 3 ayda yapılacak ultrason tetkiklerinin dikkate alınmasıdır.

Hamilelik haftası hesaplama

Kaç Aylık Hamile Olunduğunun Hesaplanması

Anne adaylarının çoğunluğu hamilelik haftasını hesapladığı halde ya da doktoru haftasını belirttiği halde kaç aylık hamile olduklarını merak etmektedir. Aslına bakılırsa bu haftalar ve aylar arasındaki uyumsuzluk ve karmaşa bir ayın tam olarak 4 hafta olmamasından kaynaklanmaktadır. 1 ay yaklaşık olarak 4 hafta ve 3 gündür. Hamilelikte esas olan ay hesabı değil hafta hesabıdır. Gebelik süresi 40 hafta olarak kabul edilmektedir. Doktorların hafta hesabıyla konuşmalarının sebebi, hamilelik dönemindeki her şeyin haftalara göre hesaplanmasındandır.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hamilelik Haftası Nasıl Hesaplanır? - -


sitemap -- sitemap

banner