■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Yüzde Yüz Güvenli Doğum Kontrolü

Yazının Tam Başlığı: Yüzde Yüz Güvenli Doğum Kontrolü
Evlilikte sorunlar, çatışmalar, geçimsizlik

Yüzde Yüz Güvenli Doğum Kontrolü

Evli olsun olmasın, çocuk yapmak istemeyen bütün çiftler, çeşitli doğum kontrol yöntemleri uyguluyor. Bunlar genellikle istenen amacı sağlıyor olsa da, bazen istenmeyen gebelik denen kazalar da olabiliyor.

Çünkü, her doğum kontrol yönteminin garanti oranı bir yere kadar. Birçok doğum kontrol yöntemi var, bu doğum kontrol yöntemleri içinden her birinin garanti oranı, yani güvenlik yüzdesi farklı.

Yüzde yüz güvenli doğum kontrolü yöntemi arayanlar için, şimdilik yalnızca bir tek yöntem var. Tıbbın şu andaki düzeyinde, bir tek yöntem de birşeydir, diyorsanız; hemen belirtelim ki bu yöntemin tıbla pek ilgisi yok.

Yüzde yüz güvenli doğum kontrolü: Abstinens Yöntemi

Peki, bu yüzde yüz güvenli doğum kontol yöntemi nedir?
Bilimsel kaynaklarda adı, ABSTİNENS olarak geçiyor.

Yüzde yüz güvenli mi? Evet.
Yani, hamile kalmayı kesin olarak önlüyor mu? Evet.

Evet ama, bu yöntemi hiç kimse sevmiyor, sizin de seveceğinizi hiç sanmıyoruz. Çünkü tıbdaki adı Abstinens Yöntemi olan, kesin garantili bu doğum kontrol yöntemi, “cinsel ilişkinin yokluğu” anlamına geliyor.

Kısacası, kadın ve erkek cinsel ilişkiye girmediklerinde, hamile kalma olasılığı sıfır. “Şimdilik buna da şükür” diyen var mı, bilmem. Hani, “hanımın üstüne ceketimi atsam, hemen hamile kalıyor” diyenler vardır ya, belki onlar “buna da şükür” diyebilir.
.
BİR FIKRA:

Evet, bu konu yapısı gereği mizaha kayıyor madem, bir fıkrayla bitirelim:

Yeni evli bir çift, evliliklerinin ilk yıllarında çocuk yapmamak için karar almışlar. Bunu nasıl sağlayacaklarını öğrenmek için de doktora gitmişler. Doktor çeşitli doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgiler verip, yöntemleri sıralamaya başlamış.

—”Şu yöntem iyidir, yüzde 76 garantilidir”
—”Şu yöntem daha iyidir, yüzde 82 garantili”
—”Bir de şu yöntem var, yüzde 95 garantili”

Kadın hiçbirini beğenmemiş ve doktora çıkışmış:
—”Bunları geçin, yüzde yüz garantili olan yöntemi söyleyin bize. Yüzde yüz güvenli bir yöntem yok demeyin sakın.”

Doktor çok sakin yanıtlamış bu çıkışı:
—”Olmaz olur mu? Var tabii. Portakal suyu için…”

Koca, ağzı kulaklarında sormuş:
—”Portakal suyu içmek mi? Aaa, bu hem kolaymış, hem de yüzde yüz garantili, öyle mi?”

—”Evet” demiş doktor, “Bu yöntem, hamileliği kesinlikle önler.”

Karı-koca bu yöntemi çok beğenmişler. Kadın tekrar sormuş:
—”Peki doktor bey, portakal suyunu şeyden önce mi, yoksa şeyden sonra mı içeceğim?

Tabii doktor gülmüş:
—”Ne şeyden önce, ne de şeyden sonra…
Şeyin yerine, portakal suyu içeceksiniz; şeyin yerine…”.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, güvenli doğum kontrol listesi formunun kullanım amacı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Yüzde Yüz Güvenli Doğum Kontrolü - -


sitemap -- sitemap

banner