■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sağlıklı Alışveriş İçin Bazı Püf Noktaları – 1

Yazının Tam Başlığı: Sağlıklı Alışveriş İçin Bazı Püf Noktaları – 1
saglikli-alisveris ailecesaglik.com

Sağlıklı Alışveriş Bilgileri…

Alışveriş ederken, özellikle de gıda satın alırken, aldığınız ürünün sağlıklı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Unutmayın: Sağlıklı beslenme için birinci adım, sağlıklı alışveriş yapmaktır. Satın aldığınız besin maddeleri sağlıklı değilse, o ürünlerle ailenize sağlıklı yemekler yapamazsınız. AileceSaglik.com sitemizde, sağlıklı beslenme hakkında olduğu gibi, bunun ilk şartı olan sağlıklı alışveriş hakkında da sürekli olarak bilgiler verilecektir. Sağlıklı alışveriş yapmak için, sitemizin bu bölümünü izlemenizi tavsiye ederiz.

Pazardan, marketten, manavdan, bakkaldan gıda ürünleri satın alırken, genellikle bazı sağlık koşullarına dikkat ediyoruz. Dikkat ettiğimiz bu kurallar, besin maddesinin taze olması, son kullanma tarihinin geçmiş olmaması, ambalajının açılmış olmaması gibi basit sağlıklı alışveriş kuralları…

Oysa, en az bunlar kadar önemli olan ve dikkat etmemiz gereken başka sağlıklı alışveriş koşulları da var. Besin maddesinin, içeriği ile ilgili bu sağlık kurallarına uygun olup olmadığına genellikle bakılmıyor. Ürün ambalajına yazılması gereken “İçindekiler“, veya “Bileşimi” gibi başlıklar altındaki bilgileri mutlaka inceleyin. Eğer ambalaj üzerine bu bilgiler konmamışsa; gözünüzün önüne çocuklarınızı, aile bireylerini ve tabii kendinizi getirin ve o ürünü satın almak isteyip istemediğinizi bir kez daha düşünün.

Peki, bu bilgiler ambalaj üzerine (minicik yazılarla olsa bile) konmuşsa, bu bilgileri okuduğumuzda, o gıda ürününün içeriği hakkında bilgi sahibi oluyor muyuz? Besin maddesinin sağlıklı olup olmadığı hakkında, bu bilgilere bakarak bir karar verebiliyor muyuz? Daha açıkçası, onları okuduğumuzda anlıyor muyuz?

Yiyecekten içeceğe birçok gıda maddelerine, albenisini arttırmak için kullanılan renklendirici boyalar, kokular ve tatlandırıcılar olarak, çeşitli kimyasal maddeler ekleniyor. Ayrıca bu ürünlerin satılmadan önce bozulmasını önlemek, yâni raf ömrünü uzatmak için kullanılan birçok katkı maddeleri de vardır. Ucuza mal edilmesi için, kıvam arttırıcı bazı kimyasal maddeler de kullanılmaktadır.

Bu katkı maddelerinin birçoğu ne yazık ki sağlığımıza çok zararlı olduğu bilinmesine karşın, üretimde kullanılmasına izin veriliyor. Bu durumda yapılacak olan, bu katkı maddelerini kendimiz tanıyıp, bunları içeren besin maddelerinden uzak durmak… Şimdi, sağlıklı alışveriş yapabilmek için, çeşitli besin maddelerinde kullanılan bu zararlı katkı maddelerini tanıyalım:

 

—> Üç parçadan oluşan Sağlıklı Alışveriş yazısının devamını okumak
için BURAYA tıklayınız.

 

.


.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sağlıklı Alışveriş İçin Bazı Püf Noktaları – 1 - -


2 Yorum

  1. Ayşegül

    13 Şubat 2014 at 11:32

    Sağlıklı alışveriş konusuna dikkat çekmeniz, çok iyi olmuş. Ülkemizde ekonomik şartlar kötüleştikçe, sağlıklı alışveriş yapmayı unuttuk, sadece hesaplı alışveriş için uğraşır olduk. Halbuki, sizin de değindiğiniz gibi, sağlıklı alışveriş zaten aynı zamanda hesaplı alışveriştir. Alışveriş ederken satın alınan pahalı ürünler, genellikle sağlıksız ürünlerdir. Sağlığımıza zararlı katkı maddeleri fiyatı arttırır ve bu fark da bize ödettirilir.

  2. Vedat Y.

    18 Nisan 2014 at 15:47

    Sağlıklı alışveriş için püf noktaları yazı dizisinin 3 bölümünü de okudum, üçü birlikte ele alındığında harika bilgilendirici bir yazı. Sağlıklı alışveriş konusundaki bu bilinçlendirme çabanızdan dolayı size çok teşekkür etmek istedim. _

sitemap -- sitemap

banner