■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Yazının Tam Başlığı: Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir?
Sağlıklı ayakkabı seçimi

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Günlük rutin aktivitelerimizi bile yerine getirirken sahip olduğumuz kilodan ötürü ayaklarımıza yeteri kadar yük binmesi bir kenara dursun, bir de ek aktiviteler günlük hayata eklenince ayağımıza giymiş olduğumuz ayakkabılar eğer sağlık açısından yararlı olmayan ayakkabılar ise, ayak sağlığımız tehdit altında demektir.

Spor yaparken, ağır efor sarfettiren işlerde çalışırken, işimiz gereği sürekli dışarıda ve hareket halinde olurken ayak sağlığımızı korumak adına sağlıklı ayakkabı seçimleri yapmalıyız.

Peki sağlıklı ayakkabı nasıl olmalıdır? Ayak sağlığı için nasıl ayakkabılar giyilmelidir? Sağlıklı ayakkabı seçimi hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Sağlıklı Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeli?

Seçtiğimiz ve satın aldığımız ayakkabılarını ayak sağlığımızı koruması için ayağa iyi oturan ve ayağı kesinlikle sıkmayan, rahatsız etmeyen ayakkabılar olmasına dikkat edilmelidir.

Ayakkabınız ayakta bulunan 26 kemik ve bu kemiklerle bağlantısı olan eklemleri, bağları ve kemer dediğimiz yapıyı desteklemelidir.

Sağlıklı ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ayakkabının su geçirmeme özelliğine sahip olmasıdır.

Sağlıklı ayakkabı konusunda önemli olan bir diğer faktör de, mevsimine uygun ayakkabılar seçilmesidir. Yazın ayağı terletmeyen ayakkabıların seçilmesi, ayak sağlığı açısından son derece önemli bir ayrıntıdır.

Sağlıklı ayakkabı satın almak için ayağın rahatlığı ve hava alması en özen isteyen hususlardır. Yüksek topuklu, ayağı sıkan, terleten, su geçiren, ayaklarda ağrı şikayetlerine sebebiyet veren ayakkabılardan uzak durulmalıdır.

Bir de mutlaka ayakkabılarınızı çorap ile giymelisiniz. Pamuklu çoraplar tercihiniz olmalıdır.

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? İle İlgili Aramalar

sağlıklı ayakkabı, sağlığa zararlı ayakkabı, sağlıksız ayakkabı, doğru ayakkabı seçimi, rahat ayakkabı, ayakkap, ayakkabı …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sağlıklı Ayakkabı Nasıl Seçilir? - -


sitemap -- sitemap

banner