Sağlıklı Giyinme 101

Giyim moda giysi, elbise kıyafet seçimi

Sağlıklı Giyinme

Sağlığın korunabilmesi için dış ortam koşullarına göre giyinilmesi gerekir. Giyecekler hava, mevsim ve sıcaklık şartlarına uygun olmalıdır.

Giyeceklerin cildi tahriş etmeyecek, allerji yapmayacak, teri emebilecek özellikteki maddelerden yapılması gerekmektedir.

Vücudun kirlenmesine yol açabilecek işlerde önlük, ellerin kirlenmesine yol açabilecek işlerde eldiven giyilmelidir.

Ayrıca yapılacak iş sırasında ellerin, vücudun, gözlerin, kulakların, baş ya da ayakların korunmasını gerektiren bir durum ya da tehlike varsa özel koruyucu kıyafetler giyilmelidir. Bu giyecekler tüm iş uygulaması süresince çıkartılmamalıdır.

Sağlığa uygun giysiler vücudu dış ortamın tüm etkilerinden koruyan, mümkün olduğunca teri emebilen, allerji ve kokuya neden olmayan doğal maddelerden yapılan giysilerdir.

Ayrıca serbest harekete olanak vermeyen giysiler rahatsızlık vericidir. Tüm giyecekler seçilirken, önce rahatlığın amaçlanması en doğru yaklaşımdır. Bu konu ayakkabılar için özellikle önemlidir.

———————-

Sağlıklı Giyinme İle İlgili Aramalar

sağlıklı giyinme, sağlıklı kıyafet, sağlıklı giyinmek, zararlı kıyafetler, mevsime uygun giyinmek, sağlıklı giyim …

Sağlıklı Giyinme” yazısını veya sitemizdeki diğer yararlı bilgiler içinden Sağlıklı Giyinme benzeri herhangi birini okuduktan sonra, izlenim ve düşüncelerinizi de yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı Giyinme sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, Sağlıklı Giyinme yazısını paylaştığınız kişiler size teşekkür edecekler ve minnettar kalacaklardır.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, mevsime uygun giyinmek, zayıflama.
.