Almanya’da Yaşlılar

yaşlılık yaşlılar yaşlı hakları ailecesaglik.com

Almanya’da Yaşlılar

Almanya’da yaşlılar ve yaşlı sağlığı önemlidir. Yaşlı insanlar için imkanlarla ilgili genel bir fikir sahibi olunması bakımından Bonn Yaşlılara Yardım Evi ilk akla gelen adreslerden biridir. Bunların dışında yedi „Yaşlılar için Açık Kapı Destek Noktası„ da tüm şehre dağıtılmıştır. Bu evlerde yaşlılar bir araya gelerek boş zamanlarını birlikte değerlendirirler. Destek noktaları danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Yaşlılar İçin Kendi Konutunda Yardım

Yaşlılar, yaşlılıkta sağlık azalsa da, genellikle mümkün olduğunca uzun süre kendi konutlarında kalmak isterler. Bunun için seyyar yardım ekiplerine başvurabilirsiniz. Bu ekipler örneğin ev işleri hizmeti „yemek servisi“, refakat etme hizmeti ve bakım hizmeti gibi hizmetlerle günlük işlerinizi kolaylaştırırlar. Bonn Yaşlılara Yardım Evi yaşlı insanlara yardımcı olduğu gibi, onların aile üyelerine de danışmanlık ve Bonn’daki imkanlar hakkında bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Şöyle mümkündür, yardımlar kişiye göre organize edilir ve “öncelik bakım evine gelmeden” prensibi gerçekleştirilir.

Göçmen Yaşlılar İçin Uygun Teklifler

Almanya’da göçmen yaşlıların da yaşamını kolaylaştıracak tedbirler alınmıştır. Ülkede göçmen yaşlılar için huzur ve bakım evlerinde kalmak ve bakım hizmeti almak farklı şekillerde olabilir.

Bu tür yerlerdeki genel kural şudur: Yaşlı insanlar mümkün olduğunca uzun süre aktif ve kendilerinin belirleyeceği bir yaşam sürmelilerdir. Almanya’da yaşlılar için hizmet veren bir çok kurum yaşlı göçmenlerin kültürel ve dini ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde donatılmışlardır. Bu arada, Bonn’daki çok sayıdaki huzur ve bakım evinde yabancı kökenli uzman ve bakım personeli bulunmaktadır. Eğer böyle bir kurumla iletişim halindeyseniz bunu da kolaylıkla sorabilirsiniz. İnternet veri bankası „Bonn Sosyal Adres Rehberi“ üzerinden size uygun yardımları bulabilirsiniz.

Almanya’da yaşayan yaşlılar konusuyla ilgili yardım alabileceğiniz internet sayfaları:

Bonn Federal Kenti: Yaşlılar

Kuzey Ren Vestfalya’daki Yaşlı İnsanlar için Kılavuz

yaşlılar Almanya’da yaşlılar ve yaşlı sağlığı önemlidir. Bu kısa ve bilgilendirici yazı Almanya’da yaşayan göçmen yaşlılar için Almanya’daki olanaklarla ilgili genel bir fikir verebilmek amacıyla hazırlanmıştır.

.