Yatalak Hastalarda Yatak Yarası Bitkisel Tedavisi

Yatalak Hastalarda Yatak Yarası Bitkisel Tedavisi

Yatak yarası nedir?
Yatak yarası nasıl oluşur, nasıl önlenir?
Yatak yarası için bitkisel çözümler nelerdir?

Yatak Yarası yazımızı okuduktan sonra, yatak yarasına bitkisel çözümleri uygulayabilirsiniz.

Yatak yarası; çeşitli hastalıklardan dolayı sürekli yatmakta olan hastaların genellikle kemik çıkıntıları üzerinde oluşan baskıya bağlı olarak dolaşım sorununun ortaya çıkması ve doku kayıplarının görülmesi şeklinde kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Yatak yaralarına bitkisel ve alternatif tedavi yöntemleri ile çözüm bulmak mümkündür.

Sıcak ve soğuk değişmeli lokal uygulamalar yatak yaralarına doğal çözüm olur. Sorunlu olan bölgede sıcak soğuk kompres uygulaması kan akışının artmasına yardımcı olur. Yatak yaralarının doğal tedavisi için çinko ve A,C, E ve B-kompleks vitaminleri bakımından da zengin beslenmek gereklidir.

Yatak yarası bitkisel tedavisi için toz haline getirilmiş slippery elm (Ulmus fulva) ve marsh mallow kökü, Althaea officinalis ve Echinacea spp.nin (cinse ait tüm türler) eşit miktarlarda az miktar suyun içinde karıştırılmalı ve lapa halinde yatak yarası olan bölgeye konulmalıdır.

Günde üç ya da dört kez bu uygulama yapılmalı, çıkartılan lapalar bir daha kullanılmamalıdır.

Bir diğer yatak yarası bitkisel tedavi yöntemi ise; bir buçuk litre kadar suya iki damla esansiyel çay ağacı yağı, Melaleuca spp. ile seyreltilip karıştırılmalı ve sorunlu bölgeye uygulanmalıdır.

Yatak Yarası

Yatalak Hastalarda Yatak Yarası Bitkisel Tedavisi İle İlgili Aramalar

Yatak yarasına bitkisel çözüm, yatak yarasına bitkisel tedavi, yatak yarasına kesin çözüm, yatak yarası için bitkisel çözüm, yatak yarasına ne iyi gelir, yatak yarası nasıl geçer…

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, yatak yarasına ne iyi gelir, yatalak hasta yaraları bitkisel, yatak yarası nasıl geçer, yatak yaralarına ne iyi gelir, yatak yaralarına bitkisel çözüm, yatak yarasına bitkisel çözüm, yatak yarası bitkisel tedavisi, zayıflama.
.