■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Migrene İyi Gelen Bitkiler

Yazının Tam Başlığı: Migrene İyi Gelen Bitkiler

Migrene İyi Gelen Bitkiler Var Mı?

Takipçilerimizden son zamanlarda sıklıkla “Migrene iyi gelen bitkiler var mı?” soruları geliyor. Migrene iyi gelen bitkiler konusunu uzmanlarımız sizin için araştırdı. Alternatif tıpta bazı bitkilerin çok eski zamanlardan beri migren ağrılarını hafifletmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için kullanıldığı biliniyor. Hatta bazı alternatif tıp uzmanları doğru bitkilerin düzenli kullanımı sonucu migren ağrılarının tamamen ortadan kaldırılabileceğini savunuyor.

Migren rahatsızlığı olanlar bilirler ki; ağrı başladığında artık dayanılması mümkün olmayan ve birçok ağrı kesici ilacın bile fayda etmediği bir ağrı tüm yaşam kalitelerini düşürür. Gözler kararır, mide bulantısı oluşur, ışığa tahammül edilemez ve karanlık ortam ihtiyacı duyulur. Ağrı bazen çok uzun süre devam edebilir ve geçtiğinde de insanın tüm vücudu savaştan çıkmış gibi bitkin düşer.

Migren sorununuzdan kurtulmak için hiç doğal yolla tedavi yöntemlerini denediniz mi? Eğer denemediyseniz; bu yazımız size migreni doğal yolla tedavi konusunda yardımcı olacaktır.

Migrene iyi gelen bitkiler

Alternatif Tıpta Migrene İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Alternatif tıpta kullanılan doğal bitkilerle migreni yenebileceğinizi, tamamen geçiremeseniz bile şikayetlerinizi hafifletip, en aza indirebileceğinizi biliyor musunuz? Nasıl mı? Aşağıda sıraladığımız bitkileri düzenli olarak (tabii aşırıya kaçmadan) tüketerek migren sorunundan kurtulabilirsiniz.

Zencefil

Migrene iyi gelen bitkiler arasında zencefil önemli bir yere sahiptir. Sıcak suyunuza ekleyebileceğiniz zencefil, şiddetli migren ağrıları yaşayanları rahatlatır. tadı biraz acı olmakla birlikte hoş bir aroması olan zencefili dilerseniz çiğ olarak da tüketebilirsiniz.

Cayenne Biberi

Oldukça acı olmasıyla bilinen cayenne biberi, migren ağrıları için eşi benzeri bulunmaz bir bitkidir. Ağrını geleceğini hissettiğiniz zaman balın içine bir miktar cayenne biberi ekleyerek yiyebilir ya da yemeklerinizle birlikte tüketebilirsiniz.

Ispanak, Pancar, Havuç Karışımı

Kış mevsiminde alçak basının etkili olduğu kapalı havalarda, bu basıncın etkisiyle migren ağrıları artar. Böyle zamanlarda çiğ olarak birkaç yaprak ıspanak, küçük bir yumru pancar ve iki tane havuçtan kendinize bir kase salata yapabilirsiniz. Bu karışık salatayı havuç miktarını biraz daha fazla kullanarak hazırladığınız ve bekletmeden taze olarak tükettiğiniz takdirde migren ağrısına fazlasıyla iyi geldiğini göreceksiniz.

Papatya Çayı

Migrene iyi gelen bitkiler grubunda önemli bir yere sahip olan papatya, özellikle mayıs papatyasının çayını, düzenli olarak tüketirseniz hem sizi rahatlatır hem de migren ağrınıza iyi gelir.

Tarçın

Kabuk tarçını sıcak suyunun içinde bir süre bekletip sonra o suyu içebilir, çaylarınıza katabilir ya da toz tarçını su ile karıştırarak başınıza masaj yapabilirsiniz.

Üzüm Suyu

Doğal olarak tüketmeniz gereken üzüm suyu, migren ağrısı için oldukça etkilidir.

Nane Yağı

Migrene iyi gelen bitkiler deyince nane de serinletici, nefes açıcı ve damarları sıkıştırıcı etki yapar. Başınıza nane yağıyla yapacağınız masaj, migren ağrısına iyi gelir.

Sarımsak ve Limon

Sarımsak ve limon karışımı özellikle yüksek tansiyon sorunu olanların tansiyonlarını düzene sokmak için tüketmesi gereken bir gıda karışımıdır. Yüksek tansiyondan kaynaklı bir migren sorunu yaşıyorsanız; yiyeceklerinize sarımsak ve limon eklemek migren ağrınıza da iyi gelir.

Anason

Sakinleştirici etkisiyle bilinen anason, sinirleri yatıştırdığı için migrene iyi gelir.

Buz

Migrene iyi gelen bitkiler grubunda değil ama buz da özellikle sıcak havalarda damar genişlemesi sonucu oluşan migren ağrılarını hafifletmede oldukça etkilidir. Böyle zamanlarda çabuk sonuç almak için şakaklara ve enselere buzla masaj yapabilirsiniz.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Migrene İyi Gelen Bitkiler - -


sitemap -- sitemap

banner