■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Bitki Çayları, 36 Bitki Çayı İçin Kısa Bilgiler – 2

Yazının Tam Başlığı: Bitki Çayları, 36 Bitki Çayı İçin Kısa Bilgiler – 2
bitkisel bitki çayı bitki çayları ailecesaglik.com
  1   2   3   4   5

Bitki Çayları ve Yararları – 2

Bitki çayları konusu, www.AileceSaglik.com sitemizin en önemli bölümlerinden birini oluşturuyor. Sitemizin bu bölümünde, bilinen veya pek bilinmeyen, bütün bitki çayları ele alınıyor, tarifleri yapılıp, yararları anlatılıyor. Bu yazımızda ise, yaygın olarak bilinen ve kullanılan 36 tane bitki çayı ele alınıp, bu bitki çayları ile ilgili kısa bilgilere yer verildi. Diğer bitki çayları ile ilgili kısa tanıtım yazılarımız da olacak; ayrıca her bitki çayı için ayrıntılı bilgiler veren açıklayıcı yazılara da sitemizde sürekli yer verilecektir.

Bu yazımızda ele alınan 36 tane bitki çayı tanıtımı, 7’şer tane bitki çayı olmak üzere 5 parçaya ayrılarak sunuldu. Şu anda ikinci bölümünde bulunduğunuz bu yazının 5 bölümünü de okumanızı tavsiye ederiz.

Çakşır çayı:

Teke ve koçların, çiftleşme döneminde (sonbahar) bu bitkiyi özellikle aradığı ve çok yediği gözlenmiştir. Yapılan araştırmalarda çakşır bitkisinin sperm sayısını arttırıp, cinsel gücü de çoğaltığı görülmüştür. Ayrıca iştah açıcı bir bitki çayı olarak bilinir; şekeri düşürür, yorgunluğu ve bitkinliği giderip vücuda zindelik kazandırır.

Civanperçemi çayı:

Adet kanamalarında, menopoz döneminde, yumurtalık iltihaplarında, rahim akıntılarında, sırt ağrılarında etkilidir. Kan yapıcıdır. Mide ve bağırsak kesesi rahatsızlıklarında etkilidir. En popüler kan dindirici bitkilerden biridir. Mide ağrılarında, mayasıl, ülser, gastrit vs hastalıklarda mide ve basur kanamalarında, ayrıca yara ve burun kanamalarında kullanılır.

Ebe gümeci çayı:

Solunum sistemi tahrişleri ve iltihaplarında koruyucu olarak kullanılır. Üst solunum yolları enfeksiyonları bronşitte göğüs yumuşatıcı, balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir. Ağız mukozası hastalıkları, faranjit, bronşit, soğuk algınlığı astım ve gripte faydalıdır.

Elma çayı:

Besin değeri yanında, nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Bağırsakları temizler, karaciğeri besler, sinirleri ve adaleleri kuvvetlendirir. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Böbrekteki kum ve taşların düşürülmesinde yardımcı olur, kanı temizler, hazmı kolaylaştırır. Ateşi düşürür.

Enginar çayı:

Karaciğer ve böbrek yetmezliğinde faydalıdır. Sarılık ve hepatit hastalıklarında, aşırı şişmanlıklarda, kurdeşende, romatizma ve egzamada, kan dolaşımını düzenlemede faydalıdır. Kolesterolün sebep olduğu damar sertliğinde, kalp sancıları, enfarktüs, beyin kanamaları gibi rahatsızlıkları önleyicidir. Kalbin en iyi dostudur. Kan temizleyici, vücuttaki zehirli maddeleri atmada, vücuda dinçlik vermede, kalp adalelerinin kuvvetlenmesinde, üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağlar. Mideyi dezenfekte ederek rahat çalışmasını sağlar. Toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

Funda çayı:

Diüretik idrar yolları antiseptiği safra söktürücü, sistit üriner sistemde kum ve taş düşürücü, böbrek üstü bezleri çalıştırıcı etkisi vardır. Böbrekleri temizleyerek enfeksiyonları önler, zayıflatıcı etkiye sahiptir.

Ginko Biloba çayı:

Zihin açıcı unutkanlığı gidericidir. Beyindeki oksijen seviyesini arttırır. Doku yenileyicidir. Dolaşım problemleri, vertigo, baş dönmesi ve tinitüs, kulak çınlaması gibi rahatsızlarda etkilidir. Yüksek kan basıncı ve damar sertliğine karşı etkilidir.

Gülhatmi çayı:

Balgam söktürür. Vücuda rahatlık verir. Nezle ve öksürükten kaynaklanan şikayetleri giderir. Boğaz, bademcik ve diş eti iltihaplarında kullanılır. Bağırsak iltihaplarında etkilidir. Mide ve bağırsak ağrılarında, onikiparmak ve ince bağırsak, kolit gibi ülserlik iltihapları temizler.

  1   2   3   4   5


 
 
 
 
bitki çayları   

Cilt güzelliği ve gençleşme sağlayan bitki çayı çeşitleri, stresin olumsuz etkilerini
ve yorgunluğu gideren bitki çayları, su ve ödem atıcı bitkisel çaylar, zayıflamaya yardımcı olan doğal çaylar, vb… Hepsini bu linkte bulabilirsiniz. Kalitesine oranla
fiyatları çok ekonomik olan bu ürünleri topluca alıp, hergün tüketmenizi tavsiye ederiz.

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, bitki çayları, anti parasite herbal tea yorumları, anti parasite herbal tea kullananlar, anti parasite herbal tea şikayet, anti parasite herbal tea, bitki çayı nedir kısaca, parasite herbal tea kullananlar, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Bitki Çayları, 36 Bitki Çayı İçin Kısa Bilgiler – 2 - -


Bir Yorum

  1. Ali Ağa

    20 Nisan 2014 at 04:40

    Bitki Çayları hakkındaki bu kısa bilgiler çok iyi, ama bu bitki çaylarını nereden satın alabiliriz? Bitki çayları nereden alınır? Bu konularda da güvenli bir site tavsiyesinde bulunursanız, çok iyi olur. _

sitemap -- sitemap

banner