Bitkilerle Evinizin Havasını Temizleyin

Bitkilerle Evinizin Havasını Temizleyin

Bitkilerle evinizin havasını temizleyebileceğinizi biliyor musunuz? NASA (National Aeronautics and Space Administiration) evlerin havasının bitkilerle temizlenebileceğini belirtiyor ve evde havanın temizlenmesi için süs bitkilerinden yararlanılmasını öneriyor.

Evinizde soluduğunuz havanın temiz olması elbette herkes için çok önemli; ama özellikle ailenizde bir astım hastası varsa, bu önem daha da artıyor. Eğer evde bir astım hastası varsa, zaten hava temizleyici ve nemlendirici bir cihazınız vardır. Ancak yine de, ek olarak doğal yolla çalışan bir hava temizleyicisi arıyorsanız, süs bitkileri gerçek hava temizleyicileridir.

Evinize 10 metrekarede bir geniş yapraklı, çeşitli süs bitkileri yerleştirin. Yerleştirdiğiniz bitkilerle evdeki oksijen seviyesini yükseltmekle kalmayıp, aynı zamanda havada biriken toksinlerin yüzde 87’sini de temizleyebilirsiniz. Evdeki bitkiler çevreyi nemlendirdikleri için özellikle rutubetli bir eviniz varsa küflenme oluşmaması için gereğinden fazla sulamamaya dikkat edin.

Havayı temizleyen süs bitkilerini yatak odanıza da koymanızın hiçbir sakıncası yoktur. Her ne kadar bitkiler gündüz oksijen, gece karbondioksit salgılıyor olsalar da gündüz salgıladıkları oksijenin yanında gece salgıladıkları karbondioksit miktarı çok önemsiz kalır.

Dışarıdaki kirli havayı tek başımıza mücadele ederek temizleme şansımız az olsa da, evimizin havasını temizlemek için daha fazlasını yapabiliriz. Doğal yolla evimizin havasını temizleyebilir ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabiliriz.
.

Bunu Hangi Bitkilerle Yapacağız?

Evimizin havasını temizlemek için süs bitkilerinden yardım alacağız. Doğru bitkileri seçer ve evimizin uygun köşelerine yerleştirirsek evde temiz bir atmosfer yaratabiliriz.

Evimizde hangi bitkileri ne amaçla kullanabileceğimiz sorusunun yanıtı ve yazının (Devamı için tıklayınız)

Bitkilerle Evinizin Havasını Temizleyebilirsiniz

.
İlgili Yazılar: