■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Defne Yaprağı Faydaları ve Kullanımı

Yazının Tam Başlığı: Defne Yaprağı Faydaları ve Kullanımı
Defne Yaprağı

Geçmişi mitolojik çağlara kadar uzanan defne, güzellik ve güzel kokunun sembolü olarak bilinir. Eskiden bugüne özellikle Akdeniz iklim bölgelerinde, aromatik hoş kokusu ve yağı nedeniyle daha çok defne yaprağı tüketimi yaygındır.

Pek çok iklim bölgesinde defne ağacının değişik türleri yetişmektedir. Ama bu türlerin çoğu zehirlidir. Ancak Akdeniz ikliminde doğal olarak yetişen bir maki türü olan defne zehirsizdir ve vücuda faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Aşağıda defne yaprağı faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Defne Yaprağı Faydaları ve Kullanımı:

Defne, aromatik bir bitkidir, farklı aromatik tadıyla balık ve et yemeklerinde, türlü, güveç, rosto, kızartma, köfte, çorba, börek, sos, ciğer ezmesi, haşlama, turşu, sebze, baharat karışımları, salça, konserve, yumurta ürünlerinde ve Türkiye’de özellikle kokusu ve anti mikrobiyal etkisi için kuru incirlerin arasında kullanılır.

Defne yaprağı kokusu etlerde, patateste, türlüde, çorbalarda, salça ve balık için eşsiz ve mükemmeldir. Et ya da balık pişirirken tencerenin içine iki adet defne yaprağı attığınızda, yemeğiniz bambaşka bir lezzet kazanır.

Defne yaprağı sıcak suda bekletilerek, yüz temizliğinde ve saçlara tonik olarak sürülerek saçların güçlendirilmesinde de kulllanılır.

Geçmiş mitolojik çağlara kadar uzanan defne, güzellik ve güzel kokunun sembolü olarak bilinir.

Doğumu kolaylaştırıcı etkisinden dolayı hamile kadınların kullanmaması önerilir.

Defne Yaprağı Kullanım Şekli:

Özellikle balıklarda, yemeklerde istenilen ölçüde baharat olarak kullanılabilir.

Kozmetik sanayisinde cilt kremleri, parfüm, sabun yağ esansiyel yağ üretiminde kullanılır.

Ayrıca, defne yaprağı çayı da demlenerek tüketilebilir. Kaynamış suyun içine birkaç tane defne yaprağı atılarak demlenen çay günde iki defa tüketilirse, yağ yakıcı, selülit giderici etkisi ile kilo vermeye yardımcı olabilir.

Defne Yaprağı Saklama Koşulları:
Kuru ve kapalı ortamda saklayınız. Son kullanma tarihlerine dikkat ediniz.

Defne Yaprağı Defne yaprağı faydaları ve kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

————–

Defne Yaprağı Faydaları ve Kullanımı İçin Gelen Aramalar

Bitkisel tedavi, defne yaprağı faydaları, şifalı bitkiler, defne yaprağı neye iyi gelir …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Defne Yaprağı Faydaları ve Kullanımı - -


sitemap -- sitemap

banner