■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Domatesin Faydaları Listesine Bir Ekleme Daha

Yazının Tam Başlığı: Domatesin Faydaları Listesine Bir Ekleme Daha
Sebze faydaları, sebzeler, doğal beslenme

Domatesin Faydaları Listesine Bir Ekleme Daha

Domatesin faydaları listesi, her geçen gün gelişiyor. Bilimsel çalışmalar, genelde sebze ve meyvelerin yeni yararlarını ortaya çıkarıyor. Bu yeni buluşlarda en sık adı geçen sebze de domates…

Finlandiya’da yapılan uzun süreli bir araştırma, domatesin insan sağlığı açısından yeni bir faydasını daha ortaya çıkardı. Yapılan bu araştırmaya 46-65 yaşları arasındaki 1031 kişi gönüllü olarak katıldı.

Bu araştırmaya başlarken, önce katılan kişilerin sağlık durumları raporlaştırıldı. Bu arada kandaki likopen seviyesi de ölçülen bu katılımcıların sağlık durumundaki gelişmeler, ortalama 12 yıl boyunca izlendi.

Bu izleme sırasında, “inme” (felç) geçiren hastalar açısından ilginç bulgular elde elde edildi. Araştırma boyunca kanındaki likopen seviyesi en düşük olan 258 kişiden 21’i inme geçirirken; likopen düzeyi en fazla olan 259 kişiden sadece 11’i inme olayı yaşadı.

Araştırma sonunda, kanındaki likopen düzeyi fazla olan katılımcıların kan pıhtısına bağlı inme (felç) geçirme riskinin, diğer kişilerden yüzde 59 daha az olduğu sonucu, bulgu olarak elde edildi.

Bilindiği gibi likopen, domateste bulunan bir maddedir.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Domatesin Faydaları Listesine Bir Ekleme Daha - -


sitemap -- sitemap

banner