■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Gelincik Çiçeği Faydaları

Yazının Tam Başlığı: Gelincik Çiçeği Faydaları
Gelincik

Gelincik Çiçeği Faydaları

Gelincik çiçeği nedir, nelere iyi gelir?
Gelincik çiçeği şifalı bitki olarak hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

Gelincik veya gelincik çiçeği, etkileri bakımından ıhlamura benzer, ancak zehirli olması ve renklendirici etkisi nedeniyle kullanıldığı başka faydaları da vardır.

Gelincik çiçeği genellikle şurup haline getirilerek kullanılır.

Gelincik şurubu, sakinleştirici, uyku sağlayıcı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca astım ve bronşitte, göğsü yumuşatmada ve öksürük kesmede de yaygın olarak kullanılır.

Bunların yanında, ağrı kesici ve ishal giderici olarak da kullanılır.

Saç ve cilt sorunlarında kullanımı da yaygındır. Kırışık önleyici olarak, yüz maskesi şeklinde kullanılır.

Gelincik şurubu nasıl hazırlanır?
50 gram kurutulmuş gelincik üzerine 250 cc kaynar su dökülüp kapalı bir kapta 6 saat bekletilir. 6 saatin sonunda bir kg toz şeker eklenip, şeker eriyene kadar kaynatılır. Elde edilen karışım tülbentten süzülür.

Elde edilen gelincik şurubunu, göğüs yumuşatma ve öksürük için yetişkinler günde 2-3 kez ve toplam 50 gr içebilir.

Çocukların kullanımı, yaşa göre değişir. Çocuklar 3 yaşına kadar günde 10 gr, 5 yaşına kadar 20 gr, 10 yaşına kadar olanlar 30 gr içebilir.

Şifalı Bitkiler kanalı tarafından hazırlanan aşağıdaki videoda, gelincik çiçeği ve faydaları konusunda bilgiler edinebilirsiniz.

Gelincik Çiçeği Faydaları – Video:

Gelincik Çiçeği Faydaları İle İlgili Aramalar

Gelincik, Gelincik Çiçeği, Gelincik Çiçeği faydaları, Gelincik Çiçeği yararları, Gelincik Çiçeği nelere iyi gelir, Gelincik neye iyi gelir, bitkisel tedavi, alternatif tıp …
——————-
Gelincik Çiçeği Faydaları sayfamızı, sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın. Gelincik Çiçeği Faydaları yazımız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin kolayca uygulayabileceği bilgiler içerir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, gelincik çiçeği, gelincik çiçeginin faydalari, gelincik çiçeği faydaları, gelincik faydaları, gelincik şerbeti faydaları, gelincik surubunun faydalari, gelincik şerbeti yapımı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Gelincik Çiçeği Faydaları - -


sitemap -- sitemap

banner