Gelincik Çiçeği Faydaları

Gelincik

Gelincik Çiçeği Faydaları

Gelincik çiçeği nedir, nelere iyi gelir?
Gelincik çiçeği şifalı bitki olarak hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

Gelincik veya gelincik çiçeği, etkileri bakımından ıhlamura benzer, ancak zehirli olması ve renklendirici etkisi nedeniyle kullanıldığı başka faydaları da vardır.

Gelincik çiçeği genellikle şurup haline getirilerek kullanılır.

Gelincik şurubu, sakinleştirici, uyku sağlayıcı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca astım ve bronşitte, göğsü yumuşatmada ve öksürük kesmede de yaygın olarak kullanılır.

Bunların yanında, ağrı kesici ve ishal giderici olarak da kullanılır.

Saç ve cilt sorunlarında kullanımı da yaygındır. Kırışık önleyici olarak, yüz maskesi şeklinde kullanılır.

Gelincik şurubu nasıl hazırlanır?
50 gram kurutulmuş gelincik üzerine 250 cc kaynar su dökülüp kapalı bir kapta 6 saat bekletilir. 6 saatin sonunda bir kg toz şeker eklenip, şeker eriyene kadar kaynatılır. Elde edilen karışım tülbentten süzülür.

Elde edilen gelincik şurubunu, göğüs yumuşatma ve öksürük için yetişkinler günde 2-3 kez ve toplam 50 gr içebilir.

Çocukların kullanımı, yaşa göre değişir. Çocuklar 3 yaşına kadar günde 10 gr, 5 yaşına kadar 20 gr, 10 yaşına kadar olanlar 30 gr içebilir.

Şifalı Bitkiler kanalı tarafından hazırlanan aşağıdaki videoda, gelincik çiçeği ve faydaları konusunda bilgiler edinebilirsiniz.

Gelincik Çiçeği Faydaları – Video:

Gelincik Çiçeği Faydaları İle İlgili Aramalar

Gelincik, Gelincik Çiçeği, Gelincik Çiçeği faydaları, Gelincik Çiçeği yararları, Gelincik Çiçeği nelere iyi gelir, Gelincik neye iyi gelir, bitkisel tedavi, alternatif tıp …
——————-
Gelincik Çiçeği Faydaları sayfamızı, sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın. Gelincik Çiçeği Faydaları yazımız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin kolayca uygulayabileceği bilgiler içerir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, gelincik çiçeği, gelincik çiçeginin faydalari, gelincik çiçeği faydaları, gelincik faydaları, gelincik şerbeti faydaları, gelincik surubunun faydalari, gelincik cicegi serbeti faydalari, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: