Hünnap ve Faydaları

Hünnap ve hünnabın faydaları

Hünnap ve Faydaları

Hünnap nedir, hünnap nelere iyi gelir? Bir şifalı bitki olarak hünnap, hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

Hünnap meyveleri, dış görünüşüyle iğdeye benzer. Hünnap başta öksürük giderici ve göğüs yumuşatıcı olarak kullanılan bir şifalı bitkidir. Balgam söktürür, kalbi güçlendirir, vücudun soğuğa karşı dayanıklılığını arttırır.

Hünnap üretiminin ülkemizde ticari olarak yapılmaya başlanması oldukça yenidir. Öksürüğe karşı ve soğuktan hastalanmaya karşı vücudu güçlendirmek amacıyla yenilir.

Ayrıca şeker hastalığına karşı da hünnap ile yapılan karışımlar etkilidir.

Tüm bu faydaları için, hünnap çeşitli işlemlerden geçirilerek, macun, şurup, çay şekillerinde kullanılır.

Hangi hastalık için, hünnap ne şekilde kullanılır? Bunun cevabı aşağıdaki videoda…

Şifalı Bitkiler kanalı tarafından hazırlanan aşağıdaki videoda, hünnap ve faydaları sesli olarak anlatılıyor. Ancak, görüntülerde hünnap değil, pazar yerinde görüntülenmiş çeşitli sebze ve meyveler var.

Hünnap ve Faydaları – Video

Hünnap ve Faydaları

Hünnap ve Faydaları İle İlgili Aramalar

Hünnap, Hünnap faydaları, Hünnap yararları, Hünnap nelere iyi gelir, Hünnap neye iyi gelir, bitkisel tedavi, alternatif tıp …

—————-
Hünnap ve Faydaları sayfamızı, şimdi sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, Hünnap ve Faydaları sayfamız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça anlayabileceği ve kolayca uygulayabileceği bilgiler içermektedir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, iğdeye benzeyen meyve, igdeye benzeyen meyveler, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: