■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hurma Kaç Kaloridir?

Yazının Tam Başlığı: Hurma Kaç Kaloridir?
Hurma hurmanın faydaları

Hurma Kaç Kaloridir?

Hurma, palmiyegiller ailesinin dekoratif yapraklara sahip olan bir türüdür. Tıpkı palmiyeler gibi çöl ikliminin görüldüğü ılıman ve tropikal yerlerde yetişmektedir. Ülkemizde Akdeniz ikliminin egemen olduğu yerlerde hurma yetiştiriciliği yapılmaktadır. Besleyici değeri oldukça yüksek olan hurma, temel vitaminler açısından da zengin içeriğe sahiptir.

Hurmanın İçeriği

Hurma folikasit olarak bilinen, B9 vitamini, protein, kalsiyum, potasyum, demir, sodyum mineralleri, magnezyum, fosfor ve meyve şekeri açısından zengin içeriğe sahip bir besindir.

Hurmanın Faydaları

Hurmanın faydaları arasında, zihinsel ve bedensel yorgunluğu azaltması, vücuda kuvvet ile enerji vermesi, cinsel gücü arttırması, kan yapıcı özelliği ile kansızlığa iyi gelmesi, karaciğeri güçlendirmesi, özellik ile yeni doğum yapmış ya da hamile kadınların kendilerini toparlamasına yardımcı olması yer almaktadır. Ayrıca böbrek yetmezliği ile ülsere iyi geldiği, boşaltım ve sindirim sistemini temizlediği, gerginlik ve stresi azalttığı ve anne sütünü arttırdığı da bilinmektedir.

Hurmanın Tedavi Ettiği Hastalıklar

Bu mucizevi meyve olan hurmanın tedavi ettiği hastalıklar arasında, bağırsak bozuklukları, kabızlık, kalp ve damar hastalıkları, verem, bronşit, soğuk algınlığı ve kuru öksürük olarak bilinmektedir. Bahse konu hastalıklara koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Hurma Kaç Kaloridir?

Acıkma hissini durdurmaya yardımcı olması ile bilinen ve özellik ile Ramazan aylarında oruç tutanlara tokluk hissi veren ve zengin içeriğe sahip olan küçük ebatlı bir adet hurmada, yani yaklaşık olarak 10 gr.lık bir hurmada 28.1 kalori bulunmaktadır.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hurma Kaç Kaloridir? - -


sitemap -- sitemap

banner