Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları

Şifalı Bitkiler, şifalı bitkilerin faydaları, şifalı bitkilerle tedavi

Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları

Ihlamur nedir, ıhlamur nelere iyi gelir? Ihlamur ağacı, ıhlamur yaprağı ve ıhlamur çiçeği hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl hazırlanır, nasıl kullanılır?

Ihlamur, çok eski zamanlardan beri yararları bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir şifalı bitkidir. Ihlamur insan vücudu üzerindeki yumuşatıcı etkisi nedeniyle, birçok sağlık sorunu için kullanılır.

Ihlamur çayı, idrar arttırıcı, terletici, sakinleştirici, uyku sağlayıcı, göğüs yumuşatıcı, grip ve soğuk algınlığı semptomlarını iyileştici, sara hastalığını giderici, migren ağrılarını azaltıcı, kalp kaslarını kuvvetlendirici, kansızlık giderici, damarların kireçlenmesini önleyici, böbrekleri temizleyici, böbrek kumu dökücü … etkileri için kullanılır.

Öksürüğü yumuşatmak, sinirleri yatıştırmak, uykusuzluğu önlemek, hazmı kolaylaştırmak gibi etkilerinin hemen hepsi, yumuşatıcı etkisiyle elde edilir.

Şifalı Bitkiler kanalı tarafından hazırlanan aşağıdaki videoda, ıhlamurun faydaları konusunda bilgiler edinebilirsiniz.

Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları – Video:

——————-

Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları İle İlgili Aramalar

Ihlamur, Ihlamurun faydaları, Ihlamur yararları, Ihlamur nelere iyi gelir, Ihlamur neye iyi gelir, bitkisel tedavi, alternatif tıp …
——————-
Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları sayfamızı, dostlarınızla paylaşın, Ihlamur ve Ihlamurun Faydaları sayfamız ve sitemizdeki diğer yazılarımızın içeriği, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve evde kolayca uygulayabileceği bilgilerdir.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, ıhlamur neye iyi gelir, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: