■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

İsot Biberi Mide Kanseri Riskini Azaltıyor

Yazının Tam Başlığı: İsot Biberi Mide Kanseri Riskini Azaltıyor
İsot, acı biber, Şanlıurfa biberi, isotun faydaları

Şanlıurfa isot Biberi Mide Kanseri Riskini Azaltıyor

Ülkemizde isot biberi adı verilen biber türünün özellikle Şanlıurfa’da çokça tüketildiği bilinmektedir. Bu gerçekten yola çıkarak, bu biberin sağlık üzerindeki etkilerini istatistiksel karşılaştırma yöntemiyle incelemek, bize bazı bilgiler verebilir. İşte böyle bir araştırma yapmış olan bir uzman doktorun çalışması ve tavsiyeleri:

Güneydoğu’da kanser üzerine istatistiksel araştırmalar yapan Uzman Doktor Haluk Yeşilbağdan, Şanlıurfa’da mide kanserinin diğer kanser türlerine göre daha düşük oranda olduğunu ve bu farkın Şanlıurfa’da isot tüketiminin fazla olmasından kaynaklandığını kaydetti.

Yeşilbağdan, hemoroid ve ülser hastaları dışında herkesin bu biberi rahatlıkla tüketebileceğini de belirterek, tavsiye etti.

Uzman Dr. Haluk Yeşilbağdan, Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Erzurum’da ve Muş’ta mide kanserleri ikinci ve üçüncü sırada yer alırken, Şanlıurfa’da bu sıralamanın yedinci ve sekizinci sırada yer aldığını söyleyerek, “O bölgelerde mide kanseri oranı daha fazlayken, Şanlıurfa isot tüketiminin fazla olmasından dolayı mide kanseri sıralamasında yedinci ve sekizinci sırada geliyor.” dedi.

Yeşilbağdan, “Biz mide ve bağırsak problemi yaşayan hastalarımıza diyet verirken, biber ve biber ürünlerini kesinlikle yasaklamıyoruz.

Gözlemlerimize göre isot biberinin hiçbir hastalığa yan etkisi yoktur. Aksine antikanserojen bir yapısı bulunduğu için insan sağlığına gayet faydalı bir besin. Biz bu biberi sadece yüksek derece reflüsü ve hemoroidi bulunan hastalarımıza yasaklıyoruz” diye de ekledi.

Yeşilbağdan, isotun bol miktarda C vitamini ve diğer vitaminleri içermesinden dolayı, bol bol tüketilmesini tavsiye ediyor.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, isot biberi, İSOT, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

İsot Biberi Mide Kanseri Riskini Azaltıyor - -


sitemap -- sitemap

banner