Kayısının Faydaları ve Kayısı

Kayısı, kayısının faydaları

Kayısının Faydaları ve Kayısı

Kayısı nedir, nelere iyi gelir? Kayısı hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl kullanılır?

Kayısının çekirdeği tatlıdır, çekirdeği acı olan zerdalinin aşılanması ile elde edilir. Bazı hastalıklarda kayısının meyvesi kullanılırken, bazısında da kayısı çekirdeği ve çekirdeğin yağı kullanılmaktadır.

Kayısı susuzluğu gideren, harareti kesen bir meyvedir. Sinir sistemini güçlendirici ve zihin yorgunluğunu giderici etkileri vardır.

Kayısı, hemoroidi (basur) iyileştirici özellik taşır. Bağırsakları çalıştırır, bağırsak solucanlarına karşı da etkilidir.

Kayısı, kanı sulandırıcı ve kan yapıcı olarak bilinir.

Kabızlığa karşı da kullanılır, fazla yenilirse karın ağrısı ve ishale neden olur. İshalin çaresi de kayısının çekirdeğindedir.

Kayısı, kozmetik sanayinde, cilt güzelliği için sıkça kullanılan bir meyvedir.

Kayısı meyvesi taze olarak ve kuru olarak tüketilir. Sağlığa faydaları açısından her iki şekli de etkilidir.

Şifalı Bitkiler kanalı tarafından hazırlanan aşağıdaki videoda, kayısı ve kayısının faydaları konusunda bilgiler edinebilirsiniz.

Kayısının Faydaları – Video:

——————-

Kayısının Faydaları ve Kayısı İle İlgili Aramalar

Kayısı, Kayısının faydaları, Kayısı yararları, Kayısı nelere iyi gelir, Kayısı neye iyi gelir, bitkisel tedavi, alternatif tıp …

——————-

Kayısının Faydaları ve Kayısı sayfamızı, sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, Kayısının Faydaları ve Kayısı sayfamız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin kolayca okuyup anlayabileceği bilgiler içerir.

.
İlgili Yazılar: