■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mandalina Üzerindeki Lifleri Atmayın

Yazının Tam Başlığı: Mandalina Üzerindeki Lifleri Atmayın
Mandalina, mandalin, mandalinanın faydaları

Mandalina Üzerindeki daki Lifleri Atmayın

Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sadık Uçar, mandalina ve portakalın üzerindeki liflerin öneminin çok fazla bilinmediğini söyledi.

Liflerin pek çok faydası bulunduğunu ve vitamin bakımından çok zengin olduğunu belirten Uçar, “Portakal ve mandalina doğal yöntemlerle soyulmalı, üzerilerindeki lifler kesinlikle tüketilmeli.

Günümüzde bu liflerin kıymetini maalesef bilmiyoruz. Özellikle çocuklar ve gençler bu lifleri meyveden ayırarak tüketiyor. Lifleri çöpe atmak yerine tüketerek sağlığımıza katkı sağlayabiliriz” dedi.

Uçar, kış günlerinde vücudun daha dirençli olması için C vitamini tüketmek gerektiğini vurguladı.

İnsanların günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık 60-70 miligram olduğunu, gebelik döneminde daha fazla ihtiyaç oluştuğunu ifade eden Uçar, “Sigara içilmesi durumunda ihtiyaç yüzde 80 daha artmaktadır. C vitamini insanlarda kalsiyum, magnezyum ve demir emilimini arttırdığı için özellikle kış aylarında alınması gereken bir vitamindir” diye konuştu.

SİNDİRİMİ DE KOLAYLAŞTIRIYOR
Uçar, liflerin sadece C vitamini açısından değil, selülozik maddeler bakımında da çok zengin olduğu için sindirim siteminin daha aktif çalışmasına katkı sağladığını söyledi.

Liflerin ishal ya da kabızlığın da önüne geçtiğini vurgulayan Uçar, kış aylarında ısıl işlem görmemiş yeşil meyve ve sebzeleri sofralardan eksik etmemek gerektiğini vurguladı.

Uçar, kırmızı lahana, maydanoz gibi sebzeleri tüketmenin önemine de değinerek, şunları kaydetti: “Koyu renkli sebzeler genel olarak C vitamini bakımından zengindir.

C vitamini eksikliğinde kemiklerde gelişmeme, yaraların iyileşmemesi ve gelişim bozukluğu görülebiliyor. Yeteri kadar C vitamini tüketilmesi durumunda kırık kemiklerin daha kolay tedavi edildiği, yanık ya da hasarlı organların daha kolay onarıldığı bilinmektedir.”

.

Mandalina Üzerindeki Lifleri Atmayın İle İlgili Aramalar

mandalina, mandalina lifleri, mandalinanın faydaları, mandalinanın yararları, faydalı besinler, faydalı bitkiler, faydalı yiyecekler, iyi gelen besinler, iyi gelen bitki, iyi gelen bitkiler

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, nandakinada bulunan zarin faydasi, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mandalina Üzerindeki Lifleri Atmayın - -


sitemap -- sitemap

banner