■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Akıllı Çubuk Sağlıksız Yemeği Haber Veriyor

Yazının Tam Başlığı: Akıllı Çubuk Sağlıksız Yemeği Haber Veriyor
Akıllı çubuk sağlıksız yemeği haber veriyor

Akıllı Çubuk, sağlıksız yemekte alarm veriyor

Akıllı buzdolabı, akıllı telefın derken, şimdide akıllı yemek çubuğu yapıldı. Bu akıllı çubuk yemeğin sağlıklı mı, sağlıksız mı olduğunu inceleyip, size haber veriyor.

Bildiğiniz gibi, Çin’lilerin geleneksel yemek yeme şeklinde çatal yerine yemek çubukları kullanılıyor. Şimdi Çin’de bir firma, yenilen yemeğin kimyasal analizini hızla yapıp, kansere yol açabilecek zararlı bir yiyecek tespit ederse, üzerinde bulunan lambalarla bunu haber veren akıllı çubuk geliştirdi.

Çin’li arama motoru Baidu’nun paylaştığı bu akıllı çubuk gerektiğinde içme suyunun PH değerini de ölçebiliyor. Yemek veya içeceğin sağlık açısından güvenilirliğini test eden akıllı çubuk kullanıcıyı yediği yemek konusunda uyarıyor.
.

Akıllı Çubuk, sağlığı koruyor

Arama motoru Baidu’nun yıllık geliştirici konferansında tanıttığı bu cihaz, bir mini bataryaya sahip cihaz, sensörleri aracılığıyla yağları ayırt ederek kansere yol açıp açmayacağını belirliyor. Eğer sağlığa zararlı olduğunu belirlerse tepesindeki kırmızı ışıkla kullancısını yemek konusunda uyarıyor.

Çin’de özellikle son yıllarda gıda güvenliğinin büyük sorun haline geldiğini belirten firma, 2008′de yaşanan sağlık skandalının 6 çocuğun ölümü ve 300 bin kişinin rahatsızlanmasına sebep olduğununu hatırlatıp, uyarıyor. Sadece yemek çubuklarının kullanıldığı Çin’de değil, tüm dünyada ilgi çekeceği düşünülen ürünün şu an için prototip olduğunu belirtelim. Yani, seri üretimi ve satışı, şimdilik yok.

Akıllı çubuk hakkındaki videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

** **


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Akıllı Çubuk Sağlıksız Yemeği Haber Veriyor - -


sitemap -- sitemap

banner