■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Bulaşık Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu

Yazının Tam Başlığı: Bulaşık Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu
Enerji Tasarrufu

Bulaşık makinesi kullanımında enerji tasarrufu yapmak isteyenler bu yazımız ilginizi çekebilir…

Ülkemizde hala pek çok ev hanımı bulaşık makinesi kullanımını gereksiz olarak görüyor, çok fazla su ve elektrik sarfiyatı olduğuna inanıyor ve evlerinde bulaşık makineleri almış olmak için, bende de var demek için alınmış ve mutfaklarında süs gibi duruyor.

Oysa, yapılan araştırmalar gösteriyor ki, elde yıkanan bulaşıklar temizleninceye kadar su ve deterjan kullanımı çok daha fazla oluyor. Bulaşıkları yıkamak için harcanan zaman ve yorgunluk da cabası.

Bulaşık makineleri hijyen açısından değerlendirildiğinde de elde yıkama ve bulaşıklıklarda kurumaya bırakma ile karşılaştırıldığında daha hijyenik oluyor.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra bulaşık makinelerini doğru kullanırsak, elektrik, su ve deterjan tasarrufumuzun daha fazla olabileceğini biliyor musunuz?

Bulaşık Makinesi Kullanımında Enerji tasarrufu Nasıl Yapılır?

Aşağıda bulaşık makinesi kullanırken ve satın alırken nasıl tasarruf sağlayabileceğinizi farklı başlıklar ve maddeler halinde derledik. Bu uyarılara dikkat ederek oldukça önemli oranda tasarruf elde edebilir ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kullanırken Enerji Tasarrufu;

  • Enerji tasarrufu için bulaşık makinenizi, kapasiteyi aşmayacak şekilde tam dolulukta çalıştırınız.
  • Az miktarda bulaşık yıkarken ekonomik programları tercih etmeniz enerji tasarrufu sağlar.
  • Bulaşıkları makineye yerleştirmeden önce bulaşıklardaki kaba atıkları temizleyiniz.
  • Bulaşıklarınızı düşük sıcaklıklarda yıkamayı tercih ediniz.
  • Ön yıkama programlarını sadece gerekli olduğu durumlarda tercih ediniz.
  • Program seçerken broşürde belirtilen program bilgilerini dikkate alınız.
  • Bulaşıkları makineye doğru bir şekilde yerleştiriniz, böylelikle makinenizin enerji tüketimini, yıkama ve kurutma performansları açısından en iyi şekilde kullanmış olursunuz.

Bulaşık Makinesi Satın Alırken;

  • Bulaşık makinesini satın alırken, enerji performans etiketi üzerindeki enerji ve su kullanım verimlerini göz önünde bulundurarak en verimli olanları tercih ediniz. Böylece ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

Enerji tasarrufu Bulaşık makinesi kullanımında enerji tasarrufu istiyorsak, makineyi alırken enerji etiketlerine dikkat etmeliyiz.

————–

Bulaşık Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu İçin Gelen Aramalar

Bulaşık makinesi, Enerji sınıfı, A sınıfı ne demek, beyaz eşya, dayanıklı tüketim eşyası, Enerji Tasarrufu …

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, bulasik makinasi enerji, bulaşık makinesi tasarrufu, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Bulaşık Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu - -


sitemap -- sitemap

banner