■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu

Yazının Tam Başlığı: Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu
Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu

Evimizin önemli beyaz eşyalarından biri olan çamaşır makinesi kullanımında enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Yazımız size bu konuda yardımcı oluyor…

Tüm beyaz eşyalarımızı satın alırken uzun yıllar boyunca kullanmayı planlayarak alıyoruz. O nedenle bu ürünlere dayanıklı tüketim eşyası deniyor.

Dayanıklı tüketim eşyaları uzun yıllar kullanılmak için alındığına göre, alınan makinenin fiyatının yanı sıra, ne kadar enerji harcayacağı, servis imkanının olup olmadığı, motor ve parça garantisinin süresi, su tüketim miktarı, çalışırken çıkardığı ses seviyesi gibi satın almada dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var.

Peki, çamaşır makinesi kullanımında nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl elektrik ve su tasarrufu sağlayabiliriz? Bunlara bir bakalım.

Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu Nasıl yapılır?

Az elektrik harcamak ve faturaların şişkinliğini azaltmak için çamaşır makinesi satın alırken de kullanırken de bazı önemli noktalara dikkat etmemiz gerekir.

Çamaşır makinesi kullanırken enerji tasarrufu;

  • Enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız, çamaşır makinesini, kapasiteyi aşmayacak şekilde tam dolulukta çalıştırınız. (Tam kapasiteyi pratik olarak, çamaşırların üzerine bastırıp, çamaşır ile tambur arasındaki boşluğun yaklaşık bir karış olması ile belirleyebilirsiniz.)
  • Yıkamayı güçleştireceği için fazla deterjan koymayınız.
  • Çamaşırlarınızı düşük sıcaklıklarda yıkayınız.
  • Çamaşırlarınızın kiri ya da miktarı az ise ekonomik/ hızlı programları tercih ediniz.
  • Çok kirli ve lekeli olmayan çamaşırlarınız için ön yıkama ve yüksek sıcaklık kullanmayınız.
  • Çamaşırlarınızı kurutma makinesinde kurutacaksanız; yıkama programınız için önerilen sıkma devrini tercih ediniz.

Çamaşır Makinesi Satın Alırken Enerji Tasarrufu;

  • Enerji tasarrufu yapmak için çamaşır makinesini satın alırken, enerji performans etiketi üzerindeki enerji ve su kullanım verimlerini göz önünde bulundurarak en verimli olanları tercih ediniz.
  • Gereksiniminize uygun kapasitedeki çamaşır makinelerini tercih ediniz.

Enerji tasarrufu Çamaşır makinesi kullanımında enerji tasarrufu istiyorsak, makineyi alırken enerji etiketlerine dikkat etmeliyiz.

————–

Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu İçin Gelen Aramalar

Enerji sınıfı, A sınıfı ne demek, beyaz eşya, Çamaşır Makinesi, Enerji Tasarrufu …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çamaşır Makinesi Kullanımında Enerji Tasarrufu - -


sitemap -- sitemap

banner