■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çocuğum Yemek Yemiyor

Yazının Tam Başlığı: Çocuğum Yemek Yemiyor
Bebeklerde çocuklarda iştahsızlık, yemek, beslenme sorunu

Çocuğum Yemek Yemiyor

Yemek yememek konusunda ısrar eden çocuğunuza, zorlayarak, tenkit ederek veya rüşvet vererek yemek yedirmeye çalışmak, bu davranışı beslemekten başka bir işe yaramaz.

Yemek yememe sorununun nedenleri nelerdir?

Bu davranışın temelinde bir çok neden vardır. Genellikle çocuğun dikkatleri üzerine çekerek kendini daha önemli hissetmek istemesidir.

Veya diğer bir neden ise iştahın çocuktan çocuğa değişmesidir. Bazı çocuklar, tıpkı kimi erişkinlerde olduğu gibi daha az iştahlıdır. Çocuğun iştahı az olduğu için anneler onu yemeğe zorlar o da reddeder. Bunun üzerine anne baba daha ileri giderek zorlama kandırma, ceza verme, tehdit etme yoluna başvurarak yemek zamanlarının çocuk için bir eziyete dönüşmesine neden olur.

Böylelikle yemek ve yemek zamanı, ilgili kötü çağrışımlar zamanla gerçekten çocuğun yemek yemeğe şiddetli tepkiler vermesine neden olur.

Yemek Yemeyen Çocuğa Nasıl Davranılır?

Yemek yemekte zorluk çıkaran çocuğunuza uygulanacak en iyi yöntem yemek istemediğinde “peki” diyerek, onunla ilgilenmemeli endişe veya öfke ile bakmamalı, olayın çok normal olduğu izlenimi vermelisiniz. İsterse yemeğini olduğu gibi bırakabilir, ama diğer öğüne kadar hiç bir şey vermeme konusunda kararlı olmalısınız. Unutmayın 3-5 gün aç kalmakla çocuğa hiç bir zarar gelmez.

Yemekte problem çıktığında annenin en uygun davranışı şöyle olmalıdır: “Hepsini yemek zorunda değilsin, şimdi aç değilsen bir sonraki yemekte yersin.”

Böylece çocuğun anneye direnç göstermek için bir nedeni kalmayacaktır. Yemek öncesinde şu küçük öneriler yemek zamanının daha keyifli geçmesine yardımcı olabilir.

-Çocuğunuzun çok yorgun ve uykusuz olarak yemeğe başlamamasına dikkat edin.

-Yemek öncesinde yıkanmış el yüz ve taralı saçlar onun kendini daha zinde ve keyifli hissetmesini sağlıyabilir.

-Yemek tabağı veya servisi desenli parıltılı materyeller şeklinde olursa çocuğun ilgisi yükselebilir.

-Yemek masasını hazırlarken ondan yardım almanız, çocuğunuzun kendine olan güveninin de artmasına yardımcı olacaktır.

-Yiyeceği kadar yemeği tabağına kendisinin servis yapması, yemeğini tamamlamasına yardımcı olabilir.

Tüm bunlara rağmen çocuğunuz kilo kaybediyor, yenilenleri çıkartıyor, yemek yemeyi kesinlikle reddediyorsa, bir uzmandan yardım almanızda fayda vardır.

————————————–
hastarehberi.com


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çocuğum Yemek Yemiyor - -


sitemap -- sitemap

banner