Bir Çok Hastalığa Derman Olan Ceviz

Bir Çok Hastalığa Derman Olan Ceviz

Ceviz günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Ceviz ağaçta olan bir yiyecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Cevize bakıldığı zaman ceviz dışı kaplı olan asıl yenilecek olan besindir. Cevizin pek çok faydası bulunmaktadır.

Bir Çok Hastalığa Derman Olan Ceviz Kolesterolü düşürmeye çok iyi gelen ceviz tüketilmesi durumunda kişiler kilo almamaya da dikkat etmelidir.

Cevizin İçine Ne Kadar Kalori Bulunmaktadır?

Sağlığı için ceviz tüketen kişiler cevizi tüketirken bir diğer sağlık sorununu yaşamamak için ceviz tüketimine dikkat etmelidir. Her besinin içinde bulunduğu gibi cevizin içinde de kalori bulunmaktadır. Cevizin tüketilmesi ile cevizin içinde bulunan kalori kişinin kilo almasına neden olmaktadır. Günümüzde farklı özellikte ceviz çeşitli bulunmaktadır. Ceviz çeşitleri içinde farklı özelliklerine göre farklı kaloriler bulunmaktadır. Bu duruma örnek verecek olursak;

Yaş Ceviz: Yaş ceviz özellikleri itibarı ile en çok tercih edilen ceviz çeşididir. Kişinin sağlığı açısından en sağlıklı olan ceviz çeşidi olan yaş cevizin kalori oranının düşük olması da bu cevizi daha çekici hale getirmektedir. 20 gram bir yaş ceviz içinde yaklaşık olarak 200 kalori bulunmaktadır.

Kavrulmuş Ceviz: kavrulmuş cevizlere bakıldığı zaman cevizin kavrulmuş halidir. Bu ceviz çeşidi kalori bakımından oldukça zengin olduğundan kişilerin tüketmesi durumunda kişilerde kilo sorununa yol açabilir.

Ceviz Yağı: Cevizin yağının alınması ile ceviz yağı elde edilmektedir. Bir ceviz yağı içinde yaklaşık olarak 880 kalori bulunmaktadır.

© AileceSaglik.com
———————————————-

.
İlgili Yazılar: