■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çeşme Suyu Hangi İllerde Su Filtresi ile İçilebilir? 5

Yazının Tam Başlığı: Çeşme Suyu Hangi İllerde Su Filtresi ile İçilebilir? 5
içilebilir çeşme musluk suyu 5 ailecesaglik.com

Su filtresi kullanarak, bütün şehirlerimizin musluk suyu içilebilir

Uzmanlar, evlerde çeşmeden akan suyun içilmeyip, damacanalarla dağıtılan suya para verme olayının, YALNIZCA ÜLKEMİZDE olduğuna dikkat çekerek, “musluktan akan suyun sağlıklı olmasını sağlamak, belediyenin görevidir” diyorlar.

Belediyeler ise, evlerde akan suyun sağlıklı olmasını sağlamak için üzerlerine düşen görevi yaptıklarını; suyun rengini ve klor kokusunu gidermek için, evlerde su filtresi kullanarak, musluk suyunun pekâlâ içilebileceğini belirtiyorlar.

Sağlık uzmanları da, su filtresi seçiminde dikkatli olunmasını, ucuz diye merdiven-altı üretimlerin işe yaramayan su filtresi aygıtlarını almamak gerektiğini bildiriyor.

—————————

  1   2   3   4   5  

Kocaeli suyu, su filtresi ile nefis içimli

İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Kocaeli’nin içme suyu Yuvacık Barajı’ndan sağlanıyor.

Belirlenmiş şebeke noktalarından alınan yaklaşık 450 numunenin analizi sürekli olarak yapılıyor; içilebilir nitelikde olup olmadığı denetleniyor. Yetkililer, Kocaeli şebeke suyunun NTU (filtre sonrası bulanıklık) değerinin 1 olduğunu da bildirdiler.

SCADA (Veri Tabanlı Kontrol ve Gözetleme Sistemi) sayesinde, dağıtılan içme suyu sisteminin tek merkezden kontrol edilmesi sağlanıyor. SCADA sisteminde, su depolarına yerleştirilen kimyasal analiz sensörleri suyun PH, bulanıklık ve klor ölçümlerini anlık olarak izliyor. Depolardaki suya zararlı veya zehirli madde karıştığında siztem alarm veriyor; otomatik olarak yetkililerin cep telefonlarına SMS gönderiyor ve su deposunun giriş ve çıkış vanalarını derhal kapatıyor.

Diyarbakır’da da musluk suyu içilebiliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su Tesisleri Daire Başkanlığı, şehirde Dicle Barajı’ndan alınan suyun evlere dağıtıldığını; bir arıtma tesisinin (DİSKİ) bu suyu birçok işlemden geçiçirip kente dağıttığını bildirdi.

Diyarbakır çeşme suyu, Dicle Barajı’nın orta kesimlerinden alınıyor, böylece yüzeydeki ve dipteki kirlilikten korunmuş oluyor. 190 metrelik bölümden, 3 pompayla çekilen su, arıtma tesisine aktarılarak temizleniyor. Kentteki arıtma tesisinin, Türkiye’nin en iyi arıtma tesislerinden biri olduğunu belirten yetkililer, suyun durumunu, “Diyarbakır’da çeşme suyunun kalitesi çok iyidir, vatandaşlar güvenle içebilir” diyerek ifade ettiler.

Yetkililerin bildirdiğine göre, Diyarbakır musluk suyu, DSÖ, AB ve TS-266 içme suyu standartlarını taşıyor. Orta sertlikte olan suyun asit ve baz oranı ile mineral dengesi de iyi durumda. Mikrobiyolojik inceleme için günde 20 noktadan numune alınıp analizleri yapılıyor; şimdiye kadar bakteri üremesine rastlanmış değil.

Çeşme suyunun güvenle içilmesi için, su filtresi kullanmak gerek

Yukarıda ayrıntılı olarak ele alınan kentlerde ve diğer şehirlerimizde, çeşme suyunun sağlık açısından içilebilir nitelikte olması, belediyeler tarafından sağlanmış durumda. Ancak birçok yerde suyun rahatça içilebilmesi için bu yeterli değil.

Hem geriye kalan sağlık önlemlerinin de alınmış olması; hem suyun görünümünün ve berraklığının sağlanması için, ev tipi su filtresi kullanımının yaygınlaşması durumunda, ülke çapında büyük bir tasarruf gerçekleştirilmiş olacak. Ayrıca, suyun arıtma tesisinden eve ulaşıncaya kadar geçtiği şebeke içinde yeniden kirlenmiş olması ihtimaline karşı, ev halkının içinin rahat olması da su filtresi ile sağlanabilir.

Evlerde içme suyu olarak kullanılan damacana sular, yemek yapımında, sebze ve meyvelerin yıkanmasında kullanılmıyor. Eğer bu işlemler için de damacana su kullanılsa yiyeceklerimiz çok daha sağlıklı olur, ama su masrafı 2-3 katına çıkar. İşte su filtresi kullanarak, hem iyi su masrafını azaltmak, hem de yiyeceklerin yıkanmasını da sağlıklı su ile yaparak, daha sağlıklı beslenmek mümkün oluyor.

Uzmanlar, su filtresi seçiminde de dikkatli olunmasını öneriyor. Sadece görüntüden ibaret olan, ama suyu temizlemeyen kalitesiz su filtresi tiplerinin kullanılması, sağlığımız için riskli olabilir. Diğer yandan, çok pahalı su filtresi cihazları ise kendi parasını ancak  4-5 yılda çıkaracağı için, avantajlı değil. En ideali, kendi maliyetini bir – birbuçuk yıl içinde geri kazandıran su filtresi ve su arıtma cihazlarıdır.

» Yazının ilk bölümünü okumak için TIKLAYINIZ. »

su filtresi

Çeşme Suyu ve Su Filtresi ile ilgili aramalar:

diyarbakır suyu içilebilir mi, diyarbakır çeşme suyu içilir mi, hangi çeşme suyu içilir, çeşme suyu içilir mi, musluk suyu içilebilir mi


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çeşme Suyu Hangi İllerde Su Filtresi ile İçilebilir? 5 - -


Bir Yorum

  1. Tülay 17

    08 Mayıs 2014 at 13:44

    Çeşme suyunun iyi bir su filtresi kullanarak içilebilir olması iyi fikir de, hangi su filtresi iyidir acaba? Çeşme suyunun içilebilir olması için, hangi su filtresini kullanmalıyız? _

sitemap -- sitemap

banner