■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Çilek Kaç Kalori?

Yazının Tam Başlığı: Çilek Kaç Kalori?
Çilek kaç kalori?

Çilek Kaç Kalori

Çilek bahar ve yaz aylarının sevilen meyvesidir. Çilek sevmeyen var mı bilmiyoruz ama pazarda tezgahların arasından geçerken yayılan o mis gibi çilek kokusu sevmeyenleri bile kendine çekiyor sanırız. İçerdiği yüksek C vitamini, antosiyanin bileşeni ve kuersetin bulunan çilek kolestrolü düşürme konusunda etkilidir. Pek çok diyetisyen özellikle kolestrol sorunu olan hastalarına diyet listeleri hazırlarken, mevsimi de uygunsa listelerinde çilek bulundurmaktadır. Çilek kaç kaloridir ona bakalım. 100 gram Çilek ortalama 32 ( kcal ) kaloridir. Bunun yanı sıra haftada 3 öğün çilek tüketilmesi kalp krizi riskini % 32 oranında düşürdüğü bilimsel olarak açıklanmıştır.

1 Porsiyon Çilek Kaç Kalori

Pembe renkli, mis kokulu ve muhteşem tadıyla harika bir yaz meyvesi olan çileği diyet listesine eklemek isteyenlere önerimiz haftanın iki öğünü diyet listenize ekleyebilirsiniz. Strese iyi geldiği bilinen 1 Porsiyon çilek ortalama 10 adet olup 150 gramdır ve ortalama olarak 49 ( kcal ) kaloridir. Ayrıca diyet gibi zorlu bir süreçte sakinleştirici etkisi ile Antioksidan oranı yüksel bir meyve olan çilek da bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getirdiği bilinmektedir. Sakinleştirici özelliği sayesinde stresten kaynaklı sorunlarınızı da gidermede ya da hafifletmede işe yarayacaktır.

Beş Adet Çilek Kaç Kalori

Yine yaşlanmaya karşı ve yaşlanmanın getirdiği hafıza kaybı, bunama gibi rahatsızlıkları önlemesinin yanı sıra kansere koruyucu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Kalsiyum emilimine yardımcı olduğu bilinen çilek kemik sağlığı açısından da faydalı bir meyvedir. Ayrıca şeker hastaları da kan şekerini yükseltmediği için günde birlikte ortalama 5-adet ani yarım porsiyon çilek tüketebilir. Yarım porsiyon çilek ise 24 kaloridir. Bu nedenle şeker hastaları korkmadan günde yarım porsiyon çileği yiyebilir.

Pekçok doğal ürünlerle yapılan yüz maskesi tariflerinde de çilek kullanıldığını küçük bir araştırmayla görebilirsiniz. Çilek düşük kalorili, cilde nem ve canlılık veren bir meyvedir. Yüzünüze çilek maskesi yapıp beklettiğiniz süre boyunca mis gibi çilek kokusu ruhunuzu da dinlendirecektir.

Hepinize sağlık dolu günler dileriz.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Çilek Kaç Kalori? - -


sitemap -- sitemap

banner