■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hafıza Zayıflatan Yiyecekler

Yazının Tam Başlığı: Hafıza Zayıflatan Yiyecekler
Fast food, hamurişi yiyecekler, hazır gıdalar

Hafıza Zayıflatan Yiyecekler

Sitemizde, unutkanlığı gideren, hafızayı güçlendiren yiyecekler hakkında bilgiler var. Bu yazıda ise, hafızaya iyi gelmeyen, hafıza zayıflatan yiyecekler hakkında bilgiler bulacaksınız.

Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Şişmanlatan Yiyecekler

Aslında, hafıza zayıflatan yiyeceklerin, vücudumuza tam ters etkisi olan yiyecekler olduğunu göreceksiniz. Gerçekten de, kilo aldıran yiyecek türlerinin bazıları, belleği zayıflatıp unutkanlığı arttırıyor.

Peki bu durumda, şişmanlar hafızası zayıf kişiler mi? Hayır. Böyle bir genelleme yapmadan önce bilinmesi gereken nokta, şişmanlama korkusuyla vücudun gereksinimi olan besinleri yeterince almayan zayıf kişilerde de unutkanlığın yaygın olduğudur…

Hafıza zayıflatan besinler, hangileridir?

1- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Doymuş yağlar

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, doymuş yağ oranı yüksek gıdaların beyin fonksiyonlarını zayıflattığını ortaya koyuyor. Harvard’da 6 bin bayan denek üzerinde uygulanan ve 4 yıl süren inceleme; doymuş yağ içeren gıdalarla beslenenlerin bellek yeteneklerinde azalma olduğunu; buna karşın zeytinyağı ve avokado yağı gibi sağlıklı yağlarla beslenenlerin ise belleklerinde güçlenme olduğunu ortaya çıkardı.

2- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Şeker

Şeker, birçoğumuzun vazgeçemediği bir besindir. Ayrıca, vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlamak için şeker bir ihtiyaçtır. Ancak, vücudun ihtiyacından fazla alınan aşırı şeker, hem kilolarınızın artmasına, hem de beyin fonksiyonlarınızın zayıflamasına neden oluyor. UCLA Üniversitesi’nde yapılan araştırmaların sonuç raporunda; fruktozun beynin çalışmasını yavaşlattığı, hafızayı zayıflattığı ve kişiyi “aptallaştırdığı” ifadelerinin açıkça yer alması ilginçtir.

3- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Tuzlu yiyecekler

Yine vücudun ihtiyacından fazla alındığında kilo yapan, ayrıca kalbe zarar verdiği bilenen tuz, beyne de zararlı. 1.200 denek üzerinde yapılan ve üç yıl kadar süren bir araştırma, fazla sodyum tüketiminin algıya zarar verdiğini ortaya koyuyor.

4- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Kızarmış yiyecekler

Kızartma türü yiyeceklerle ilgili olarak İspanya’da gerçekleştirilen araştırmalar, kızarmış yiyeceklerin beyne olumsuz etki yaptığını ve dolaylı olarak alzheimer, parkinson gibi nörolojik rahatsızlıklara da yol açtığını gösteriyor.

5- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Cips, pizza, hamur işleri

Yapılan bir bilimsel araştırmanın başlangıç sorusu şuydu: “Fast food gıdalar çocukları aptallaştırıyor mu?”. Araştırma sonucunda ortaya çıkan cevap: “Evet”…

Ailelerin çocukların beslenmesine önem ve özen göstermesi, bunun için zaman ayırması gerekiyor. Kolayına geldiği için çocukların fast food türü gıdalara yönelmesine karşı çıkmayan aileler, onların zamanla aptallaşmasından sorumludur.

6- Hafıza Zayıflatan Yiyecekler: Düşük karbonhidratlı diyetler

Vücudun ihtiyacı olan besinlerin, yeterince alınması önemlidir. Fazla alınması kilo yapıyorsa, sadece gerektiği kadar alınmalıdır. Gerekli miktarın da alınmaması, her yönden zarar verir.

İşte bu durumun en net şekilde görüldüğü gıdalar, karbonhidrat içeren gıdalardır. Tufts Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir dizi bilimsel araştırma, 22 ile 55 yaşları arasında olup, düşük karbonhidratlı diyet uygulayan kadınlar üzerinde yapılmıştır. Araştırma sonunda bu kadınların anlama ve kavrama becerilerinde belirgin düşüş olduğu gözlemlenmiştir.

Hafıza zayıflatan yiyecekler, hafıza zayıflatan gıdalar

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, çok yazı yazmak hafızayı zayıflatır mı, yazarak çalışma hafızayı zayıflatır mı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hafıza Zayıflatan Yiyecekler - -


sitemap -- sitemap

banner