■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Kireçli Su Zararlı mı?

Yazının Tam Başlığı: Kireçli Su Zararlı mı?
Su, sağlıklı su, suyun önemi

Kireçli Su Zararlı mı? başlıklı bu yazı ve videoda, Kireçli Su hakkında yanlış bilinenler anlatılıyor; kireçli suyun yararları ve zararları konusu ele alınıyor.

Kireçli su gerçekten zararlı mı, yoksa yararlı mı? Kireçli su dışında sağlıklı yaşam hakkında birçok bilgiyi de sitemizde bulabilirsiniz.

Kireçli Su Zararlı mı?

Ülkemizde genellikle “yumuşak” sular tercih ediliyor, “sert su” tercih edilmiyor. Sert su denilen minerali yüksek sular kaynatıldığında, kısaca “kireç” dediğimiz kalsiyum tortu halinde dibe çöker. Bu tortu, suyun sağlıklı olması açısından ne anlam taşır?

Kireçli su mineral içeren su demektir. İçinde kalsiyum minerali bulunan su, “alkali” sudur. Alkali suyun faydaları bilindiğine göre, kireçli su içmenin zararları ve faydaları konusunu yeni baştan düşünüp, yanlış bilgilerimizi düzeltmeliyiz.

Kireçli suyun neden yararlı ve neden zararlı olduğunu, kulaktan dolma bilgilerle değil, bilimsel gerçeklere göre değerlendirmeliyiz. Uzmanlar, kireçsiz suyu sağlıklı duruma getirmek için, içine bir miktar karbonat koymamızı tavsiye ediyor. Yani, “yumuşak su” diye aldığımız kireçsiz suyu önce kireçli su haline getirip, ondan sonra içmek, sağlık açısından da, zayıflama için de yapılması gereken bir işlem.

Sitemizde, alkali suyun yararları ve içme suyunun alkali yapılması yolları hakkında yazılar da bulabilirsiniz.

Bir su firması tarafından hazırlatılan alttaki videoda, Kireçli Su Zararlı mı konusunu anlatan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley’in açıklamalarını izleyebilirsiniz.

Kireçli Su Zararlı mı? – Video:

Kireçli Su Zararlı mı? İle İlgili Aramalar

kireçli su su, su içmek, Suyun pH Değeri, pH Değeri, suyun sertliği, sertlik derecesi, yumuşak su, sert su, kireçli su ve mineraller, doğal çözüm …
——————–

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, kireçli suyun zararları, kirecli su, kirecli su icmek zararli mi, kireçli su içmenin zararları, kireçli su içmek, kireçli suyun faydaları, kireçli su zararlımı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Kireçli Su Zararlı mı? - -


sitemap -- sitemap

banner