Kireçli Su Zararlı mı?

Su, sağlıklı su, suyun önemi

Kireçli Su Zararlı mı? başlıklı bu yazı ve videoda, Kireçli Su hakkında yanlış bilinenler anlatılıyor; kireçli suyun yararları ve zararları konusu ele alınıyor.

Kireçli su gerçekten zararlı mı, yoksa yararlı mı? Kireçli su dışında sağlıklı yaşam hakkında birçok bilgiyi de sitemizde bulabilirsiniz.

Kireçli Su Zararlı mı?

Ülkemizde genellikle “yumuşak” sular tercih ediliyor, “sert su” tercih edilmiyor. Sert su denilen minerali yüksek sular kaynatıldığında, kısaca “kireç” dediğimiz kalsiyum tortu halinde dibe çöker. Bu tortu, suyun sağlıklı olması açısından ne anlam taşır?

Kireçli su mineral içeren su demektir. İçinde kalsiyum minerali bulunan su, “alkali” sudur. Alkali suyun faydaları bilindiğine göre, kireçli su içmenin zararları ve faydaları konusunu yeni baştan düşünüp, yanlış bilgilerimizi düzeltmeliyiz.

Kireçli suyun neden yararlı ve neden zararlı olduğunu, kulaktan dolma bilgilerle değil, bilimsel gerçeklere göre değerlendirmeliyiz. Uzmanlar, kireçsiz suyu sağlıklı duruma getirmek için, içine bir miktar karbonat koymamızı tavsiye ediyor. Yani, “yumuşak su” diye aldığımız kireçsiz suyu önce kireçli su haline getirip, ondan sonra içmek, sağlık açısından da, zayıflama için de yapılması gereken bir işlem.

Sitemizde, alkali suyun yararları ve içme suyunun alkali yapılması yolları hakkında yazılar da bulabilirsiniz.

Bir su firması tarafından hazırlatılan alttaki videoda, Kireçli Su Zararlı mı konusunu anlatan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley’in açıklamalarını izleyebilirsiniz.

Kireçli Su Zararlı mı? – Video:

Kireçli Su Zararlı mı? İle İlgili Aramalar

kireçli su su, su içmek, Suyun pH Değeri, pH Değeri, suyun sertliği, sertlik derecesi, yumuşak su, sert su, kireçli su ve mineraller, doğal çözüm …
——————–

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, kireçli suyun zararları, kirecli su, kirecli su icmek zararli mi, kireçli su içmenin zararları, kireçli su içmek, kireçli suyun faydaları, kireçli su zararlımı, zayıflama.
.
İlgili Yazılar: